خدمات سانابین

با مشاوره، اجرای تبلیغات، طراحی وب سایت و اپلیکیشن، تولید محتوا، رسانه های تبلیغاتی از ابتدای کار تا انتهای موفقیت در کنار شما هستیم …

۱۰ فایده در تبلیغات – چرا باید تبلیغات کنیم ؟

۱- برای رسیدن به مشتریان جدید.

۲- نیاز به ادامه دار بودن تبلیغات.

۳- برای تاثیر گذاری در خریداران در طی چرخه خرید.

۴- تاثیر تبلیغات در بلند مدت.

۵- تبلیغات به صرفه ترین راه برای جذب ترافیک بیشتر.

۶- برای فروش بیشتر.

۷- چرخش همیشگی چرخ کسب و کار.

۸- حفظ تصویر مثبتی از برند.

۹- تاثیر تبلیغات بر روحیه تیم فروش.

۱۰- نیاز به تبلیغ زیرا رقبای شما تبلیغ میکنند.

خدمات سانابین (۲۴)

طراحی برندینگ

برند شما، شهرت شماست! چیزی است که سایر افراد درباره‌ی شما می‌گویند؛ آن‌هم زمانی‌که شما حضور ندارید …

بیشتر بدانید
اهمیت برندینگ یا برندسازی

نام تجاری یا برند شما احتمالاً یکی از مهمترین دارایی‌های سازمانتان است. این به سازمان شما هویت می‌بخشد، کسب و کار شما را به یاد ماندنی می‌کند، مصرف‌کنندگان را ترغیب به خرید از شما می‌کند، از بازاریابی و تبلیغات پشتیبانی می‌کند و باعث افتخار کارمندانتان می‌شود.

برند چیست؟

برند درواقع واژه، طرح، نماد یا هر ویژگی دیگری است که تصویری متمایز از محصولات شما نسبت به محصولات رقبا می‌سازد یا مجموعه‌ای از ویژگی‌هایی است که یک سازمان را از سازمان دیگر متمایز می‌کند. به زبان ساده برند قولی است که به مشتریانتان می‌دهید و به آن‌ها می‌گویید که انتظار چه نوع محصولات و خدماتی را از شما داشته باشند.

موسس آمازون، جف بزوس، حتی بهتر می‌گوید: «برند شما همان چیزی است که دیگران وقتی در اتاق نیستید، درباره شما می‌گویند.»

برندینگ چیست؟

در پاسخ به سوال برندینگ چیست باید بگوییم که فرآیند ایجاد نام یا تصویری منحصربه‌فرد از یک محصول در ذهن مشتریان است. هنگام برندینگ یا برندسازی، شما به کمی زمان، کمی تحقیق و درکی عمیق از نحوه عملکرد خود نیاز دارید تا برندی به‌یادماندنی با پیامی قوی داشته باشید.

برند سازی قطعاً یک فرایند تکرارشونده است. با این حال، تلاش مداوم منجر به ایجاد روابط طولانی مدت و ارتباط با قلب مشتریان خواهد شد. این می‌تواند منجر به افزایش مداوم در فروش، پروژه‌های بیشتر، مراجعه به کلمات و حمایت از محصولات یا خدمات شما شود.

اکنون، داشتن برند موفق و برندسازی ساده است؟ حقیقت این است: برندینگ یک شبه اتفاق نمی‌افتد … یا حتی در چند ماه.

l

نوشتن استراتژی

 استراتژی کسب و کار مشخص می کند، هدف از ایجاد یک کسب و کار چیست، هدف چگونه محقق خواهد شد و از چه طریقی به درآمدزایی می رسد …

بیشتر بدانید

تدوین استراتژی نیاز حیاتی هر کسب ‌و کاری محسوب می شود. هر شرکتی برای آغاز یک مسیر جدید و حرکت به سمت ناشناخته‌ها نیازمند نقشه‌ی راهی است که آن را استراتژی یا راهبرد می‌نامیم. استراتژی کسب و کار Business Strategy مشخص می کند، هدف از ایجاد یک کسب و کار چیست، این هدف چگونه محقق خواهد شد و از چه طریقی به درآمدزایی می رسد. البته در برنامه بازاریابی استراتژیک یک شرکت موارد دیگری هم ذکر خواهد شد، اما این عوامل ذکر شده اساس هر کسب و کاری را تشکیل می دهند و هیچ بیزینسی بدون مشخص کردن آنها نمی تواند مدت زیادی در بازار دوام بیاورد.

احتمالا اکثر شما که در بیزینس کوچکی فعالیت دارید و یا کارآفرین هستید با طرح کسب و کار آشنایی دارید، شاید حتی دغدغه نوشتن آنرا برای کسب و کارتان داشته اید و نهایتا برای نوشتن آن از مشاوران متخصص در این امر کمک گرفته اید. طرح کسب و کار به منزله زیرساخت های یک کسب و کار است، وجودش سبب ثبات و دوام کسب و کار میشود و عدم وجودش هم منجر به آن می شود که در مواقع بحرانی بیزینس ها مسیر خود را گم کنند و حتی با شکست مواجه شوند.

استراتژی کسب و کار جزئی از طرح کسب و کار است که با توجه به تمام مستندات مندرج در طرح کسب و کار مشخص میکند بهترین راهبرد یا استراتژی و برنامه بازاریابی برای یک شرکت در مدت زمان مشخص چیست. به این صورت کسب و کارها برنامه های اجرایی خود را براساس استراتژی های مارکتینگ، هدف برند، بودجه در دسترس، و هرآن چیز دیگری که ممکن است تاثیرگذار باشند مشخص میکنند.

تدوین یک استراتژی در تمامی موارد، از جمله اولویت بندی جدید برای کسب وکار، تدوین برنامه‌هایی برای رشد، تعیین نقشه‌ی راه یک محصول و یا برنامه ریزی برای تصمیمات سرمایه گذاری ضروری است. اگر کمی واقع بین باشید، کسب وکار شما به یک استراتژی مشخص نیازمند است. در حقیقت تدوین یک استراتژی عملی، هوشمندانه و البته ضروری است.

اجرای اکتیویشن

‏برند اکتیویشن چه در برند های محصول، شرکتی و شخصی و حتی شهری و کشوری بسیار حائز اهمیت است که متاسفانه توسط برندها مغفول می ماند.

بیشتر بدانید
‏‏برند اکتیویشن چیست؟

‏برند اکتیویشن به مجموعه‌ کمپین‌ها، رویدادها و فعالیت‌هایی در بازاریابی گفته می‌شود که در آن برندها متناسب با اطلاعات حاصل از تحقیقات بازار ، شناخت پرسونای مخاطب و هویت برند خود، به طور مستقیم با مشتریان و مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار می‌کنند، تا افراد بتوانند از نزدیک، محصول یا خدمت را لمس کرده و با تمام ویژگی‌های آن آشنا شوند. در این حالت، علاوه بر افزایش آگاهی از برند، با درگیر کردن مخاطبان، Lead و مشتریان راغب تولید می‌شود. ارتباط نزدیک با مخاطبان و امکان ایجاد تجربه‌ی استفاده از محصول یا تست آن، موجب افزایش رضایت و ایجاد حس مثبت در آنان خواهد شد. این تجربه می‌تواند به حدی در ذهن این افراد ماندگار شود که حتی پس از خرید محصولات یا خدمات آن برند، به یک مشتری وفادار تبدیل شده و استفاده از محصولات آن برند را به دوستان و آشنایان خود توصیه کنند. به عبارتی دیگر، در برند اکتیویشن عمق نفوذ در ذهن و قلب مخاطبان و مشتریان بسیار زیاد است.

‏برند اکتیویشن چه در برند محصول، چه برند شرکتی و چه در پرسونال برند و حتی برند شهری و کشوری مرحله ای است بسیار حائز اهمیت که متاسفانه توسط برندها مغفول می ماند.

در واقع برند اکتیویشن، پروسه ایست هدفمند که پس از خلق عنوان، هویت و هویت بصری برند در حوزه مدیریت استراتژیک برند قرار می گیرد.

مقوله برند اکتیویشن، با تمرکز بر پارامترهایی استراتژیک، همواره در مورد نوع و چگونگی فعالیت برند در مارکت مورد نظر، همگام با  حضور  و خلق پوزیشن متمایز در راستای ارتباطی عمیق، هدفمند و موثر با تمرکز بر آگاهی از برند یا Brand Awareness و مد نظر قرار دادن پارامترهایی از قبی Brand presence (آگاهی از حضور برند)، Brand relevance (رابطه برند)، Brand performance (عملکرد برند)، Brand advantage (برتری و مزیت برند) و Brand bonding (تعلق برند) در ذهن مخاطبین هر کسب و کاری ایجاد می شود.

بدیهی است که نقش مدیران مارکتینگ  در تحقیق و شناخت بازار و مخاطب هدف  برندها و البته ارتباط استراتژیک و تعامل با مدیران روابط عمومی و مدیران تبلیغات، در برپایی کمپین های تبلیغاتی  ATL و BTL و TTL در راستای خلق و ایجاد پرفورمنس هایی تاثیر گذار در مسیر احراز به چهار استراتژی حیاتی جذب، رضایتمندی و وفادارسازی است.

خدمات کامل نمایشگاهی

نمایشگاه های تجاری یکی از بهترین فرصت ها و به منظور برقراری تماس، برقراری ارتباطات جدید، کسب مشتریان تازه و یافتن ایده‌های نوآورانه است.

بیشتر بدانید

اگر کسب و کار یا شرکتی دارید، حتما از تاثیر نمایشگاه ها در معرفی کالا و فروش موفق و مستقیم به خریدار آگاهی دارید. مشخص است که اکثر مردم از این موضوع اطلاع دارند، بنابراین می توان گفت که در هر نمایشگاهی رقابتی سخت برای تبلیغات در نمایشگاه انجام می گیرد.

نمایشگاه های تجاری یکی از بهترین و اعجاب برانگیز ترین فرصت ها برای کسب و کارهای کوچک، به منظور برقراری تماس، برقراری ارتباطات جدید، کسب مشتریان تازه و یافتن ایده‌های نوآورانه است.

نمایشگاه های تجاری با هدف ارائه فرصت مناسب برای کسب و کارها به منظور برقراری تماس چهره به چهره، با بسیاری از مشتریان بالقوه، در مدتی کوتاه و با صرف هزینه مناسب طراحی شده اند.

متخصصین معتقدند که نمایشگاه‌های تجاری تاثیر چشمگیری بر سودآوری شرکت‌ها دارند؛ وجود این فرصت مناسب بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک موقعیت مناسبی برای آنهاست تا با داشتن فضای مناسب و نسبتا ارزان قیمت حضور متمایزی نسبت به سایر رقبا داشته باشند و با استفاده از خلاقیت های بازاریابی و ایده های برتر، طراحی غرفه خود را در قالب شرکت هایی بزرگتر از آنچه هستند به مشتریان نشان دهند و نسبت به رقبا از این فرصت استفاده بیشتری ببرند.

بر اساس آمار کمیته برگزاری نمایشگاه‌ها، ۴۴ درصد از شرکت هایی که در نمایشگاه‌های تخصصی کالاها و خدمات تجاری حضور می‌یابند کمتر از ۵۰ نفر کارمند دارند!

 شرکت‌هایی که خلاقانه و متمایز، در نمایشگاه ها حضور پیدا می کنند، بدون توجه به اندازه ی شرکت یا تعداد کارکنان خود، بهترین استفاده را از این فرصت خواهند برد؛ در حالی که شرکت‌های بی تجربه هر قدر که بزرگ و معتبر باشند با حضور در نمایشگاهها سرمایه خود را دور می‌ریزند و با صرف ساعات بی ثمر حضور در نمایشگاه، به جای استفاده از این فرصت به زیان خود عمل می کنند.

نمایشگاه ها عمدتا به دو نوع تقسیم می شوند:

 •  نمایشگاه کالاها و خدمات تجاری
 • نمایشگاه کالاها و خدمات مصرفی

نوع نمایشگاهی که در آن شرکتی حضور می‌یابد بر پایه هدف ها و استراتژی های سازمانی تعیین می‌شود. استفاده موثر از نمایشگاه‌ها می‌تواند با صرف زمان و هزینه کم فراهم شود.

طراحی فروشگاه آنلاین

در دنیای امروز نمی توان مزایای فروشگاه اینترنتی را نادیده گرفت زیرا جستجو در فضای اینترنت اولین ابزار تحقیق و بررسی برای تهیه کالا و خدمات است.

بیشتر بدانید

مزایای فروشگاه اینترنتی :

راحتی خرید اینترنتی

شما می توانید در منزل، محل کار یا هر مکان دیگری بنشینید و به راحتی خرید اینترنتی خود را انجام دهید. همچنین می توانید به همان آسانی که محصولات را از طریق اینترنت سفارش می دهید، می توانید درخواست خرید محصولات خود را لغو کنید. البته هر فروشگاه اینترنتی ضوابط خاص خود را برای لغو سبد خرید محصولات دارد.

دلایل رضایت خریداران از انجام خرید اینترنتی بسیارند، ما اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

 • صرفه جویی در زمان خرید
 • راحتی انجام خرید
 • امکان جستجو و بررسی قبل از خرید
 • وجود تخفیف های مناسب و محصولات با قیمت های کمتر
 • تنوع بسیار زیاد برای خرید
 • امکان مقایسه بین گزینه ها قبل از خرید
 • امکان پرداخت در محل
صرفه جویی در زمان

دیگر نیازی نیست که مشتریان برای انجام خرید در صف منتظر بمانند تا هزینه محصولات خریداری شده را بپردازند. مشتریان می توانند در هر مکانی که قابل اتصال به اینترنت باشد، خرید اینترنتی خود را انجام دهند و دیگر نیازی به هدر دادن وقت برای رسیدن به مکان فیزیکی فروشگاه ها نیست. همچنین وضعیت محصولات خریداری شده مثل وضعیت سفارش، تحویل و در حال ارسال را از طریق فروشگاه اینترنتی پیگیری کنند.

قابلیت امکان مقایسه

فروشگاه های اینترنتی، گستره وسیعی از تنوع و قیمت گذاری ها را ارائه می دهند تا بتواند مشتریان با گستره سلیقه و نیازمندی های متفاوت و بیشتری را جذب کنند.

شما می توانید قبل از خرید، گزینه هایی که مدنظرتان هست را بصورت اینترنتی با هم مقایسه کنید. برخی از فروشگاه های اینترنتی، قابلیت امکان مقایسه بین محصولات مختلف و مشاهده نظرات کاربران درباره محصولات خریداری شده را ارائه می دهند تا مشتریان برای انجام خرید خود، تصمیمات بهتری بتوانند بگیرند.

دسترسی همیشگی

هر فروشگاه اینترنتی، در ۳۶۵ روز سال، ۷ روز هفته، ۲۴ ساعت شبانه روز باز است و آماده خدمت رسانی به مشتریان می باشد. بنابراین مشتریان می توانند هر زمانی که راحت‌تر هستند، خرید اینترنتی خود را انجام دهند.

صرفه جویی در هزینه

مدیران کسب و کار برای جذب مشتریان بیشتر به فروشگاه اینترنتی خود، کمپین و جشنواره های مختلفی را برگزار می کنند و تخفیف های چشم گیری ارایه می دهند. گاهی اوقات برخی از محصولات از نظر تعداد باقی مانده و هزینه نگهداری برای کسب و کار، دردسرساز می شوند لذا مدیران کسب و کار برای خرید بیشتر محصولات دردسرساز تخفیف می دهند تا مشتریان برای خرید این نوع محصولات ترغیب شوند.

سهولت خرید یکی از امتیازات برتر فروشگاه های اینترنتی می باشد. اما کاربرانی هم هستند که تنها برای کسب اطلاعات بیشتر از اینترنت استفاده می کنند و تاکنون خرید اینترنتی انجام نداده اند. برخی هم هراس این را دارند که ممکن است همانطور که به اینترنت اعتیاد پیدا کرده اند، به خرید اینترنتی هم اعتیاد پیدا کنند.

U

خدمات سئو

هدف از سئو، بهبود رتبه سایت در لیست نتایج موتورهای جستجو است تا بتوان با افزایش ورودی های هدفمند، میزان فروش را افزایش داد.

بیشتر بدانید
مزایای سئو کدامند؟

سئو به خاطر تاثیر بسیار آن به عنوان یکی از روش های بازاریابی شناخته می شود. با اینکه مزایای سئو بسیار گسترده است اما در این مطلب قصد داریم که به معرفی ۱۰ مورد اصلی آن بپردازیم.

چشم انداز بازاریابی آنلاین در سال های گذشته همواره دچار تغییراتی شده است، اما با این حال سئو هیچ وقت از قلم نیفتاده و همواره به عنوان یکی از موثر ترین راهکارهای بازاریابی آنلاین مطرح بوده است. با اینکه سئو، منافع بسیاری برای صاحبین کسب و کارها دارد، در اینجا به بیان مهمترین موارد آن خواهیم پرداخت.

هزینه سئو نسبت به تبلیغات گوگل و سایر روش های PPC کمتر است

لیست شدن طبیعی سایت در نتایج جستجو رایگان است. وقتی سایت شما به واسطه سئو در صدر نتایج جستجو قرار می گیرد، برای گرفتن کلیک از کاربران نیازی به پرداخت هزینه به گوگل ندارید. این موهبتیست که از طریق سئو به سایت شما داده می شود. به واسطه کمی تلاش و پرداخت هزینه های نه چندان زیاد سئو، می توان به افزایش ترافیک سایت پرداخت. نیازی به پرداخت چندین دلار به ازای هر کلیک از کاربران نیست. همچنین برخلاف تبلیغات های پولی وب، ترافیک سایت شما پس از اتمام بودجه تبلیغات با کاهش مواجه نمی شود. سئو موجب می شود که شما از نیاز به تبلیغات اینترنتی رهایی یابید.

سئو موجب افزایش ترافیک سایت می گردد

با استفاده از نرم افزارهای آمارگیر می توانید افزایش قطعی ترافیک سایت پس از سئو را مشاهده کنید. این روش یکی از مفیدترین راه های تلاش برای موفقیت سایت می باشد. نتایج مثبت سئو فورا رویت نمی شود اما دیدن آن خیلی هم طول نمی کشد. افزایش ترافیک به صورت پایداری خواهد بود و با استفاده از ابزارهای مربوطه می توانید آن را ببینید. افزایش ترافیک موجب بازدید هر چه بیشتر کاربران از سایت گشته و در نتیجه فروش وب سایت بالا خواهد رفت.

سئو موجب افزایش اعتبار برندتان می شود

کاربران به نتایج صفحه اول گوگل اعتماد دارند و با استفاده از سئو می توانید در این لیست قرار بگیرید. در نتیجه برند شما مورد اعتماد آنها قرار می گیرد. هر چه در نتایج جستجو رتبه های پایین تری را کسب کنید، از اعتماد کاربران به شما کاسته می شود. اگر گوگل جابگاه بالایی را برای سایت شما در نظر بگیرد، ارزش و اعتبار برند شما نیز افزایش خواهد یافت. تبلیغ ها معمولا آزار دهنده هستند و کاربران به آن توجه زیادی نمی کنند. بسیاری از کاربران نیز نرم افزارهای بلاک کننده تبلیغ در مرورگر هایشان نصب کرده اند تا تبلیغات را مشاهده نکنند.

سئو نسبت به تبلیغات سنتی، بازگشت سرمایه بیشتری دارد

وقتی ۱۰۰۰ کاربر از طریق تبلیغات کلیکی کسب می کنید، ۲% از آنها ممکن است به مشتری سایت تبدیل شوند. اما اگر همین تعداد کاربر از طریق سئو وارد سایت شوند، ۴% آنها احتمالا به مشتری تبدیل خواهند شد. در نتیجه بازگشت سرمایه شما با سئو بیشتر خواهد بود. بیشتر بودن نرخ تبدیل سایت یکی از مزایای سئو است که قابل قیاس با دیگر روش های بازاریابی نیست. گوگل سایت شما را در کلمه ای که سئو کرده اید در نتایج جستجو نشان می دهد. در نتیجه کاربرانی که به دنبال محصولی هستند که شما نیز آن را در اختیار دارید، سایتتان را از طریق گوگل مشاهده می کنند. تبلیغات می تواند در هر کجا و برای هر کسی نمایش داده شود و حقیقتا بسیاری از کاربران نیز به آن توجهی ندارند. معرفی سایت شما از طریق گوگل ارزش بیشتری نسبت به معرفی از طریق روش های تبلیغاتی دارد.

رقبای شما نیز در حال انجام سئو هستند

سئو میدانیست که در حال بزرگ شدن است و هر روز افراد بیشتری با مزایای سئو و بهینه سازی سایت آشنا می شوند. رقبای شما این را می دانند و در حال انجام سئو برای بهره بردن از مزایای این روش هستند. در نتیجه آنها زودتر از شما وارد میدان خواهند شد و رتبه های بهتری نسبت به شما کسب می کنند. حتی اگر سایت شما خدمات بهتر و قیمت مناسب تری را ارائه دهد، باز هم گوگل تمام ترافیک را به آنها خواهد داد. استخدام یک شرکت سئو یا به خدمت گرفتن یک سئوکار همان چیزیست که شما نیاز به انجام آن دارید تا از رقبای خود پیشی بگیرید.

سئو موجب ارتقای کلاس کسب و کار شما می شود

سئو موجب ارسال روزانه هزاران کاربر به سایت شما می گردد. این مسئله موجب می شود که احتمالا نیاز به سرور قوی تر برای پاسخ بهتر به همه درخواست ها داشته باشید. ممکن است با پیشنهاداتی از طرف کاربران درباره نوع محصولات خود و نیازهای آنان مواجه شوید. سئو در واقع سرمایه گذاری بزرگی برای برند شماست و همان چیزیست که برای ارتقا کلاس کسب و کار خود به آن نیاز دارید.

سئو موجب برجسته شدن شما در بین ۲۵۰ میلیون وبسایت حال حاضر اینترنت می شود

بیش از ۲۵۰ میلیون وبسایت در اینترنت وجود دارند و هر روز نیز بر این تعداد افزوده می شود. مطمئنا قد بلند کردن در بین این همه سایت کار بسیار سختیست، مخصوصا اگر کالا و خدمات شما جز موارد بسیار رقابتی باشد. با استفاده از سئو می توانید نام برند خود را در بین این همه وبسایت برجسته تر کنید و به راحتی به افزایش فروش و درامد خود بپردازید.

۶۰% کلیک ها شامل اولین نتیجه گوگل می شوند

این مسئله بدین معنیست که تنها ۴۰% کلیک ها به هزاران سایت از نتیجه دوم به بعد می رسد. قرار دادن سایت در نتایج ابتدایی گوگل می تواند موجب کسب هزاران هزار بازدید از سوی کاربران شود. سئو ابزاریست که به سایت شما کمک می کند تا در صدر نتایج جستجو قرار گرفته و از مزایای این حالت بهره ببرید.

سئو موجب افزایش داده های شما می گردد

با استفاده از سئو شما می توانید داده های مربوط به مشتریان را کسب کنید. با استفاده از کلمات مورد جستجوی کاربران و پیدا کردن بیشترین موارد جستجو می توانید نیازهای کاربران را درک کرده و محصولات متناسب با آن عرضه کنید. از این طریق می توانید کلمات پر جستجویی که رقابت کمتری در آن وجود دارد را شناسایی کرده و به فروش ماهانه خود بیفزایید. داده های مشتریان در این صنعت بسیار با ارزش است و به راحتی به دست نمی آید. با استفاده از ابزارهای سئو می توانید آن را کسب کرده و با به کار انداختن آن در کسب و کار خود، از مزایای آن استفاده کنید.

نتایج کسب شده از سئو ماندنی است

برخلاف روش های تبلیغاتی، نتایج کسب شده از سئو ماندنیست. این نتایج برخلاف تبلیغات اینترنتی، با قطع شدن بودجه، به صورت ناگهانی از بین نمی روند. البته جای تذکر دارد که برای ماندن در نتایج حال، نیاز به اقداماتی دارید. اما اگر در جایگاه های بالای گوگل قرار بگیرید، افراد دیگر نمی توانند به راحتی آن را از شما بگیرند.

طراحی گرافیک و چاپ

اصطلاحی است عام برای حرفه ای متشکل از طراحی حروف، تصویرسازی، عکاسی وچاپ به منظور ارائه اطلاعات یا آموزش.

بیشتر بدانید
طراحی گرافیکی چیست؟ 

 واژه گرافیک در طراحی گرافیک به معنای تصویر بصری دقیق و صحیح است. طراحی در طراحی گرافیک یعنی ایجاد نوعی پیام خاص به شیوه‌ای حرفه‌ای و هنری. هدف، تولید یک قطعه اطلاعات بصری انتقال برای مخاطب مدنظر است. همینطور، طراحی گرافیکی به معنای ارتباط بصری و یا طراحی ارتباط است. فرایند خلاقانه طراحی گرافیک شامل مشتری و طراح گرافیک است. برای تولید یک قطعه طراحی به یاد ماندنی طراح گرافیک از هنرهای تجسمی مختلف، مهارت های نوشتاری، تصاویر و همچنین تکنیک های صفحه آرایی استفاده می‌کند. صفحه آرایی عناصر مختلف طراحی در یک طرح گرافیک بستگی به طرح مورد نظر از جمله پوستر، لوگو، بنر، کارت ویزیت، سربرگ و غیره دارد. 

حوزه طراحی گرافیک شامل چاپ، دیجیتال و رسانه است. طراحی چاپی شامل طراحی لوگو، صفحه آرایی، طراحی بسته بندی، و غیره است. حوزه دیجیتال شامل طراحی اینترنتی و برنامه نویسی است و دسته رسانه شامل انیمیشن و طراحی گرافیکی فیلم است.

طراحی گرافیکی یک ابزار اساسی است که باعث ایجاد ارتباط با مخاطبان به شیوه سودمند می‌شود. طراحی گرافیکی پیام شما را به شیوه‌ای هنرمندانه به مخاطب منتقل می‌کند. بنابراین، می‌توانیم بگوییم که طراحی گرافیکی یک هنر با هدف مشخص و واضح است. همینطور، یک برنامه خلاقانه و سیستماتیک برای ارائه بصری است. برای دستیابی به این هدف طراح گرافیک از تصاویر، متن و نمادها استفاده می‌کند.

 تمام کسب و کارها برای انتقال پیام خود به مخاطبان نیاز به طراحی گرافیکی دارند. طراحان گرافیک متخصصان آموزش دیده‌ای هستند که به وسیله روش‌های مختلف از تکنیک‌های متقاعد سازی، ترغیب و سرگرم کردن مخاطبان به خوبی استفاده می‌کنند. آنان فناوری و هنر را برای انتقال یک پیام با یکدیگر ادغام می‌کنند.

اهمیت طراحی گرافیکی در کسب و کار

طراحی گرافیکی از جهات مختلف برای کسب و کارها و زندگی روزمره ما مهم هستند. ما روزانه با انواع طرح های گرافیکی مانند لوگو، بروشور، بنر، کارت ویزیت، کاتالوگ، سربرگ و انواع دیگر طرح های گرافیکی روبرو هستیم. مجله ها و کتاب ها، بسته بندی ها، برندها و غیره نمونه‌های بارز استفاده از طرح های گرافیکی هستند.

طرح‌های گرافیکی نقش مهمی در محیط کسب و کار رقابتی مدرن ایفا می‌کنند. کسب و کارها برای تولید ابزارهای بازاریابی خود به طراحان گرافیک وابسته هستند. این ابزارها شامل کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت، اعلامیه، بنر، سربرگ، طراحی لوگو و غیره است. 

یک لوگوی چشمگیر و تاثیرگذار نشان دهنده هویت برند کسب و کار است. کسب و کارها به طراحان گرافیکی نیاز دارند تا بتوانند توسط آن‌ها اپلیکیشن‌های موبایلی و یا صفحات رسانه‌های اجتماعی خود را جهت تبلیغ و ترویج محصولات و خدمات ایجاد کنند. می‌توان گفت که طراحی گرافیکی به بخش جدا نشدنی بازارهای فیزیکی و مجازی تبدیل شده است. 

 دلیل تقاضای فزاینده کسب و کارها به طراحی گرافیکی، نیاز آن‌ها به ایجاد ارتباط موثر با مخاطب است. از آنجایی که روز به روز به کسب و کارها اضافه می‌شود، رقابت نیز تنگ تر می‌گردد. در چنین شرایط رقابتی استراتژی طراحی گرافیکی برای جلب توجه مشتریان بالقوه به یک ضرورت تبدیل شده است.

 کارآفرینان دریافته اند که برقراری ارتباط موثر با مخاطبان هدف، کلید موفقیت در کسب و کار است.

افزایش فروش

طراحی گرافیکی هوشمند می‌تواند باعث افزایش و ارتقای فروش شود. مردم جذب طرح‌های منحصر به فرد و جذاب می‌شوند. آنان پیام یک طرح با کیفیت را به خوبی دریافت می‌کنند. ممکن است این پیام به گونه‌ای خلاقانه تولید شده باشد که نشان دهد شرکت دارای خدمات و محصولات با کیفیت است. مردم چنین پیام هایی را به طور غیر مستقیم در ذهن خود و در هنگام دیدن یک طراحی لوگوی منحصر به فرد، کارت ویزیت و یا هر نوع طراحی دیگری دریافت می‌کنند. این موضوع به مخاطبان کمک می‌کند با کسب و کار احساس نزدیکی کنند و با آن ارتباط بیشتری پیدا کنند و در نهایت به آن وفادار بمانند. زمانی که طیف گسترده‌ای از طراح های موفقیت‌آمیز تاثیر مثبتی بر بیننده بگذارد، بسیاری از آنان به مشتریان وفادار تبدیل می‌شوند. این امر به این دلیل است که طراحی های گرافیکی توانسته برند شرکت را به عنوان یک برند قابل اعتماد معرفی کند. به طور قطع، طراحی گرافیکی با رشد مداوم یک شرکت ارتباط نزدیکی دارد.

ثبت و ماندگاری نام شرکت

طراحی گرافیکی یکی از ابزارهای مفید برای ثبت نام شرکت در بازار هدف است. زمانی که  بارها و بارها با یک لوگوی جذاب روبرو می‌شویم به یاد برند لوگو می‌افتیم. روزانه با انواع تبلیغات، کاتالوگ‌ها، کارت های ویزیت، بنر، و غیره  رو به رو می‌شویم. تمامی این طراحی‌های گرافیکی ما را به یاد برند می‌اندازد و به ما کمک می‌کند که همیشه نام برند را به خاطر بیاوریم. کسب و کارهای کوچک معمولاً بودجه بازاریابی کافی ندارند و برای ثبت نام تجاری خود در بازار هدف با مشکل روبرو هستند. اما یک لوگوی منحصر به فرد، کارت ویزیت و دیگر ابزارهای بازاریابی به سرعت می‌توانند توجه مخاطبان را به سوی خود جلب کنند. از این رو، یک طراحی منحصر به فرد قادر است باعث ثبت و ماندگاری نام یک شرکت در بازار شود.

ایجاد حسن‌نیت در بازار

طراحی گرافیکی یک ابزار عالی برای کسب اعتماد و حسن نیت در بازار است. اگر طراحی لوگو و یا هر طراحی گرافیکی دیگر دارای ارزش زیبا شناختی باشد، چشمان بیننده را از اعتماد پر می‌کند. اگر مولفه‌های طراحی برای مشتریان خوشایند باشد، آن‌ها به محصولات و خدمات شرکت اعتماد پیدا می‌کنند. به تدریج، یک طراحی جذاب باعث جلب نظر مشتری شده و بسیاری از آنان را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند. یک شرکت می‌تواند به کمک طراحی گرافیکی محصولات خود را برجسته سازد. زمانی که شرکت محصول جدیدی را به بازار معرفی می‌کند، آماده یک کمپین بازاریابی است. چنین کمپینی باعث برجسته‌سازی محصول در بازار می‌شود. برای این کار لازم است شکل و شمایل محصولات دارای طراحی بی‌نظیری باشد و در همین جا است که طراحی گرافیکی مطرح می‌شود.

انتقال پیام برند

 طراحی گرافیکی یک ابزار مفید برای انتقال پیام خاص برند به مشتریان هدف است. در این زمینه طراح گرافیک از رنگ‌ها و سبک نوشته‌های مختلف برای برانگیختن احساسات مخاطبان استفاده می‌کنند. این احساسات همان پیام قابل انتقال به مشتری بالقوه است. به عنوان مثال، لوگوی مک دونالد دارای رنگ های اصلی زرد و قرمز است. این رنگ ها حس اشتیاق و انرژی خالص جوانی و اجتماعی بودن را برمی‌انگیزاند. این پیام شرکت فست فود نیز بوده است، چرا که مشتریان هدف آن افراد جوان هستند.

ایجاد  اتحاد بین کارکنان

 یک شرکت ممکن است دارای تعداد زیادی کارمند باشد که باید دارای یک دلیل منحصر به فرد و مشترک باشند. طراحی گرافیکی در این زمینه کمک می‌کند. کارمندان دارای صفحات وب، نشریه‌ها، یونیفرم ها، بروشورها، لوگوها، آرم ها و بسیاری از طرح‌های گرافیکی دیگر در اطراف خود هستند. بنابراین این طرح‌ها می‌توانند به هویت مشترک کارمندان تبدیل شود و آنان را با یک هویت مشترک به یکدیگر پیوند دهد.

تشویق اخلاق حرفه ای

 بسیاری از شرکت ها سعی دارند تا یک محیط رقابتی و حرفه ای میان کارکنان خود ایجاد کنند. طراحی گرافیکی آخرین تاثیر را بر روی مشتری و فروشندگان ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، یک طراحی لوگو که از نظر زیبا شناختی عالی باشد، درباره شیوه های انجام کار در شرکت صحبت می‌کند. طراحی لوگو که به صورت استراتژیک ایجاد شده باشد این تصویر را ایجاد می‌کند که شرکت امور روزمره تجاری خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای اداره می‌کند. این موضوع برای رشد یک کسب و کار از اهمیت زیادی برخوردار است.

 متقاعد کردن

یکی از مزایای طراحی گرافیکی این است که می‌تواند مشتریان را به تفکر در مورد کسب و کار متقاعد کند. یک بروشور با طراحی خوب به عنوان مثال، می‌تواند باعث ایجاد احساس ارتباط با برند شود.

 خوانایی محتوا 

یک طراحی گرافیکی خوب می‌تواند باعث ارتقای خوانایی محتوایی باشد که شما برای جلب توجه مخاطب سعی در تولید آن دارید. طراح گرافیک این کار را با انتخاب رنگ، تصویر و قلم مناسب انجام می‌دهد.

نتیجه گیری:

طراحی گرافیکی برای هر کسب و کار از اهمیت بسیاری برخوردار است. یک لوگو با طراحی حرفه ای و زیبا می‌تواند احساسات مخاطبان را تحت تأثیر قرار دهد و آنان را در بلندمدت به مشتریان وفادار تبدیل کند. اما مهم‌ترین چیزی که وجود دارد تاثیر اولیه طراحی گرافیک بر بیننده است.

کلیپ و تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی با ایجاد حس کنجکاوی، یک تکنیک برای معرفی محصول و خدمات در رسانه های دیجیتال است.

بیشتر بدانید
تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر در اصطلاح به رفتاری اطلاق می شود که با نمایش موضوعی، حس کنجکاوی در بیننده ایجاد شود، اما در کل تیزر تبلیغاتی یک تکنیک برای معرفی محصول و خدمات در رسانه های دیجیتال است.

تیزر های تبلیغاتی معمولا در ابتدا حس کنجکاوی بیننده را تحریک می کنند. اینکه تبلیغ برای چی است؟ پیام تبلیغ چیست؟ آیا قرار است محصولی فروخته شود یا خیر؟ برند تبلیغ دهنده کیست ؟ و…

همه ی اینها شما را در حالت کنجکاوی قرار می دهد تا در انتهای تیزر شما به همه جوابها برسید و پیام تبلیغ را دریافت کنید.

هدف اصلی ساخت تیزر انتقال پیام تبلیغاتی است. گاهی یک تیزر دارای یک پیام و گاهی دارای چند پیام است.

ویژگی های تیزر تبلیغاتی موفق

بعنوان مدیر یک مجموعه، این را هیچگاه نباید فراموش کنید که در بازار کاری هستید که رقابت به شدت وجود دارد. در این بازار پر رقابت برندی موفق تر است که بتواند پیام های تبلیغاتی بهتری را به مخاطبین انتقال دهد.

تیزر های تبلیغاتی باید به گونه ای قوی و حرفه ای ساخته شوند، که خود یک مزیت تبلیغاتی برای شرکت به حساب آید.

ویژگی های اصلی یک تیزر موفق :

 1. استقاده از ایده های مفهومی و خلاقانه
 2. استفاده از جذابیت های ظاهری در ساخت تیزر
 3. استفاده از سرعت مناسب برای انتقال پیام تبلیغ
 4. ساخت تیزر بر اساس نیاز مخاطبین، نه سلیقه کارفرما
موارد استفاده از تیزر تبلیغاتی:

شما می توانید از تیزرهای تبلیغاتی ساخته شده برای خود، در هر مکانی استفاده کنید و برند خود را مطرح نمایید. در زیر به برخی از متداول ترین محل های نمایش تیزر اشاره می کنیم:

 • نمایش تیزر در رسانه های جمعی مثل تلویزیون و رادیو و …
 • اکران تیزر در نمایشگاه ها
 • نمایش آگهی در کنفرانس ها و سمینارها
 • پخش فیلم تبلیغاتی در سالن های انتظار و استراحت سازمان
 • پخش در رسانه های تصویری عمومی و تخصصی به منظور تبلیغات
 • پخس در مابین فیلم ها و سریال های خانگی
 • تولید فیلم به منظور ارائه گزارش عملکرد سازمان
 • پخش فیلم در مانیتورهای تبلیغاتی سطح شهرها
 • استفاده در هتل ها و تالارها
 • استفاده در فیلم های آموزشی
 • استفاده در شبکه های اجتماعی
 • استفاده در وب سایت های اشتراک گذاری فیلم
 • استفاده در وب سایت شرکت

گوگل ادورز

یکی از سرویس های قابل ارائه توسط شرکت گوگل بوده که به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل ظاهر شوید.

بیشتر بدانید
گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز یا گوگل ادز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان از طریق سایت ها و ابزارهای مختلف گوگل، تبلیغات خود را به رویت مشتریان می رسانند. معروفترین شکل تبلیغات ادوردز، تبلیغات در موتور جستجوی گوگل است. در این روش تبلیغ دهنده عبارات یا کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادوردز وارد می‌کند تا تبلیغاتش برای کسانی که این عبارات را جستجو می کنند نشان داده شود. تبلیغ کننده همچنین برای هر کلیک هزینه‌ای را وارد می‌کند، برای جستجوی یک کلمه کلیدی، گوگل از بین پیشنهادهای مختلف تبلیغ دهندگان، بر اساس ضوابطی خاص برخی از تبلیغ ها رو انتخاب و به کاربران نشان می دهد. در ادامه این ضوابط را بررسی خواهیم کرد.

آیا گوگل ادز کارساز و موثر است؟

در صورتی که تبلیغات گوگل ادز به درستی تنظیم، راه اندازی و مدیریت شوند در بیشتر کسب و کارها می‌تواند مفید و کارساز باشد. انتخاب کلمات کلیدی درست، تنظیم هزینه درست برای کلمات، تنظیمات صحیح برای هدف قرار دادن صحیح کاربران هدف، نوشتن تبلیغات جذاب و هدفمند، انتقال صحیح کاربران به صفحات سایت و در نهایت سیاست درست و هدفمند در سایت برای جذب کاربران از جمله مواردی هستند که می توانند تاثیر مستقیمی بر تاثیرگذار بودن تبلیغات ادوردز داشته باشند. متاسفانه برخی از افراد به دلیل اطلاعات کم استفاده نادرستی از ادوردز می کنند و به این نتیجه می رسند که این تبلیغات به صرفه نیست. استفاده از راهنمایی های یک مشاور تبلیغاتی ادوردز می تواند نظر این افراد را به کلی تغییر دهد.

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ایجاد اکانت گوگل ادوردز رایگان است و برای نمایش تبلیغات در گوگل هیچ هزینه ای پرداخت نمی‌کنید و تنها به ازای کلیک بر روی تبلیغات هزینه پرداخت می‌کنید. هزینه کلیک برای هر کلمه کلیدی (CPC) در کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. در واقع این پیشنهادهای رقبای شماست که هزینه کلیک برای یک کلمه کلیدی را مشخص می کند. هر چقدر سود حاصل از جذب کاربری که آن کلمه را جستجو کرده است بالاتر باشد رقیب شما پیشنهاد بالاتری خواهد داد و شما هم برای اینکه در مزایده برنده شوید مجبور خواهید شد پیشنهادی بالاتر از رقیبتان دهید.

چگونه می توان در گوگل ادوردز تبلیغ کرد؟

برای تبلیغ در گوگل ادوردز ابتدا باید کار با سیستم گوگل ادوردز را یاد بگیرید.

پس از یادگیری ادوردز شما می توانید یک حساب ادوردز بسازید و سپس با استفاده از دانش خودتان به تبلیغات بپردازید. همچنین در صورتی که تمایل به یادگیری گوگل ادوردز ندارید و یا وقت کافی برای مدیریت تبلیغات ادوردز ندارید، می‌توانید با سفارش اکانت مدیریت شده گوگل، مدیریت تبلیغات گوگل خود را برونسپاری کنید و تنها با دسترسی مستقیم به عملکرد تبلیغات‌تان نظارت کنید.

Max CPC چیست و چگونه تعیین می‌شود؟

Max CPC یا حداکثر هزینه به ازای هر کلیک، حداکثر مقدار هزینه ای است که تبلیغ کننده حاضر است برای هر کلیک بر روی تبلیغات با کلمات کلیدی تعیین شده پرداخت کند. Max CPC می‌تواند برای هر کلمه یا عبارت کلیدی (Keyword) و یا به صورت گروهی برای هر ادگروپ (Adgroup) مشخص شود.

Max CPC هر کلمه کلیدی با توجه به میزان رقابتی بودن کلمه کلیدی و پیشنهادات رقبا تعیین می‌شود.

میانگین هزینه به ازای هر کلیک (Average CPC) چیست؟

حتی اگر هزینه پیشنهادی شما برای تمام کلیک‌ها یکی باشد (مثلا ۶۰ سنت)، هزینه کلیک بر روی تبلیغات شما در هر بار نمایش با توجه به جایگاه نمایش و هزینه پیشنهادی رقبایتان، متفاوت (و البته مساوی یا کمتر از هزینه پیشنهادی شما) خواهد بود. میانگین هزینه به ازای هر کلیک که به صورت Avg CPC در اکانت ادوردز نمایش داده می‌شود یکی از معیارهای مهم اکانت گوگل ادوردز است.

چگونه می‌توان در مزایده گوگل شرکت کرد؟

زمانی که تبلیغات و کلمات کلیدی مربوطه را در اکانت گوگل ادوردز خود ثبت کردید، برای شرکت در مزایده گوگل واجد شرایط خواهید بود. حداکثر هزینه به ازای کلیکی که تبلیغ دهندگان پیشنهاد می‌کنند (maximum bid) و امتیاز کیفیت (Quality Score) تبلیغات آنها نقش مهمی در نتیجه مزایده دارد.

مزایده های گوگل چند بار برگزار می‌شود؟

زمانی که فردی در گوگل جستجویی انجام می‌دهد، موتور جستجوی گوگل این درخواست را پردازش و مزایده ای را اجرا می‌کند تا موقعیت تبلیغات و مبلغ پرداختی هر تبلیغ کننده را مشخص کند.

با توجه به جستجوهای بسیاری که در گوگل انجام می‌شود، می‌توان گفت که میلیاردها مزایده در هر ماه برگزار می‌شود. در نتیجه این مزایده هاست که کاربران می‌توانند تبلیغات مرتبطی که به دنبالش هستند را پیدا کنند و تبلیغ کنندگان قادرند با کمترین هزینه با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کنند و گوگل از این طریق درآمد قابل توجهی کسب نماید.

مزایده در گوگل ادوردز چگونه کار می کند؟

نمایش یا عدم نمایش تبلیغ شما و همچنین جایگاه نمایش آن به Ad Rank تبلیغات شما بستگی دارد. هرچقدر Ad Rank تبلیغات شما بیشتر باشد احتمال به دست آوردن جایگاه بالاتر در نتایج جستجو نیز بیشتر می شود. Ad Rank یا همان رتبه آگهی ضریبی از قیمت پیشنهادی برای هر کلیک و امتیازی است که گوگل برای کیفیت تبلیغ شما در نظر می‌گیرد.

پس از مشخص شدن رتبه بندی و جایگاه تبلیغ‌تان، هزینه واقعی که به ازای هر کلیک پرداخت خواهید کرد (CPC) بر اساس هزینه پیشنهادی تبلیغی که پس از تبلیغ شما قرار دارد، مشخص می‌شود. (یعنی هزینه کلیک پیشنهادی برای تبلیغ رتبه بعدی به علاوه یک سنت) تنها یک استثنا برای این قانون وجود دارد و آن هم زمانی است که شما تنها پیشنهاد یا پایین ترین پیشنهاد مزایده را داده باشید؛ در این شرایط بایستی حداکثر قیمتی (maximum bid) که مشخص کرده اید را برای هر کلیک پرداخت کنید.

امتیاز کیفیت (Quality Score) در مزایده گوگل ادوردز اهمیت زیادی دارد و آگهی‌هایی که امتیاز کیفیت پایینی دارند، حتی با پیشنهاد قیمت بالاتر برای هر کلیک احتمال نمایش کمتری خواهند داشت. افرادی که امتیاز کیفیت بالایی دارند می‌توانند با پیشنهاد هزینه کمتر برای هر کلیک رتبه بالاتری کسب کنند.

امتیاز کیفیت در گوگل ادوردز چیست؟

امتیاز کیفیت (Quality Score) معیاری است که توسط گوگل جهت تعیین مرتبط بودن و مفید بودن تبلیغ برای کاربر استفاده می‌شود. موارد تاثیرگذار بر کوالیتی اسکور عبارتند از: نرخ کلیک یا CTR (نسبت کلیک به نمایش تبلیغ)، مرتبط بودن کلمات کلیدی با تبلیغ و تجربه کاربر از صفحه فرود. امتیاز کیفیت عددی بین ۱ تا ۱۰ است و هر چقدر امتیاز کیفیت شما بالاتر باشد بهتر است و باعث بهبود جایگاه تبلیغات و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

رتبه تبلیغ (Ad position) در گوگل چیست؟

رتبه تبلیغ در گوگل به جایگاه تبلیغ در صفحه نتایج گوگل اطلاق می‌شود. این رتبه بر اساس حداکثر هزینه پیشنهادی برای هر کلیک و امتیاز کیفیت تعیین می‌شود. میانگین رتبه تبلیغات نمایش داده شده شما در گوگل ادوردز به صورت Avg Position نمایش داده می‌شود.

رابطه امتیاز کیفیت و CPC:

امتیاز کیفیت و CPC از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند؛ چرا که این دو معیار، در کنار هم موقعیت تبلیغ در نتایج جستجوی گوگل را مشخص می‌کنند.

شبکه نمایش گوگل یا Google Display Network چیست؟

شبکه نمایش گوگل (Google Display Network) یا به اختصار GDN یک شبکه بسیار بزرگ از سایت‌هایی است که به گوگل اجازه می‌دهند، تبلیغات افراد را در آن قرار دهد. Display Network به شما کمک می‌کند به بیش از ۹۰ درصد از کل کاربران اینترنت دسترسی داشته باشید. هزینه هر کلیک در شبکه نمایش معمولا ارزان‌تر از شبکه جستجو است و البته نرخ کلیک نیز معمولا کمتر است.

گروه تبلیغاتی یا ادگروپ (AdGroup) چیست؟

برای دسته بندی کلمات کلیدی، تبلیغات و صفحات فرود می‌توانید آنها را در کمپین‌ها و ادگروپ‌های متفاوت قرار دهید. در صورتی که کمپین‌های گوگل ادوردز خود را با ساختار قوی ایجاد کنید، احتمال افزایش کوالیتی اسکور کلمات کلیدی شما بیشتر خواهد بود. به یاد داشته باشید که نباید تمامی کلمات کلیدی خودتان را در یک ادگروپ قرار دهید. آنها را با توجه به نوع کلمات کلیدی، دسته‌بندی محصولات یا خدمات و اهدافی که در زمینه تبلیغات دارید در ادگروپ‌های مختلف سازماندهی کنید.

CPM و CPA چه هستند و با CPC چه تفاوتی دارند؟

روش‌های جایگزین دیگری برای CPC جهت پیشنهاد هزینه در گوگل ادز وجود دارد که شامل CPM (هزینه به ازای هزار نمایش) و CPA یا هزینه به ازای اقدام (مثلا به ازای هر خرید) است. مزایده CPM هزینه ای است که بر اساس تعداد نمایش (impression) ها تعیین می گردد. در CPA نیز هزینه بر اساس اقدامات ارزشمند تعریف شده برای کاربر در صفحه فرود یا دیگر صفحات سایت تعیین می‌شود.

کلمات کلیدی (Keywords) در ادوردز چه نقشی دارند؟

کلمات یا عبارات کلیدی که تبلیغ کننده بر روی آنها سرمایه گذاری می‌کند و امیدوار است تبلیغش بر اساس این کلمات در نتایج موتورهای جستجو نشان داده شود. به عنوان مثال اگر شما فروشنده آنلاین کفش هستید، ممکن است بخواهید بر روی عباراتی همچون کفش نایک یا کفش اسپورت مردانه سرمایه گذاری کنید. پژوهش کلمات کلیدی به فرآیند استفاده از ابزار و داده ها برای تعیین بهترین کلمات کلیدی مرتبط اطلاق می‌شود.

تبلیغات در اینستاگرام

یک شبکه اجتمائی بسیار محبوب قدرتمند و مناسب برای معرفی محصولات که بعد از خریده شدن آن توسط فیسبوک محبوبیتش دو چندان شد.

بیشتر بدانید
تبلیغات اینستاگرام چیست؟

در سال ۲۰۱۳ بعد از آن که فیسبوک اینستاگرام را خرید، اوایل اینستاگرام خدمات تبلیغات خود را به صورت محدود اجرا کرد. ولی در سال ۲۰۱۵ به برند ها اجازه داد تا برنامه های تبلیغاتی شان را در اینستاگرام به صورت گسترده تبلیغ کنند. و به دلیل آن که اینستاگرام با سیستم تبلیغاتی فیسبوک در ارتباط است، تبلیغ کنندگان می توانند از قابلیت و قدرت فیسبوک در دارا بودن اطلاعات تعداد زیاد کاربران استفاده کنند و تبلیغات خود را به جامعه هدف خود نشان دهند. اگر هنوز قانع نشده اید که تبلیغات در اینستاگرام چقدر ارزشمند است این اعداد را حتما ببینید:

۷۵٪ از کاربران اینستاگرام با تبلیغات اینستاگرام تعامل دارند (مثلا خرید محصول یا باز کردن وبسایت)
۳۵٪ از بزرگسالان آمریکا از اینستاگرام استفاده می کنند.

اگر شما از تبلیغات اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده نمی کنید، فرصت کسب درآمد بسیار زیادی را از دست داده اید.

اینستاگرام از نگاه آماری:

بر طبق آمار اینستاگرام به تنهایی بیش از ۱۲۰ میلیون کاربر فعال در ایالات متحده دارد، تعدادی که انتظار می‌رود بیشتر هم شود.
بیش از ۴۰ میلیارد عکس تاکنون در اینستاگرام پست شده است.
در حدود ۵۹% از کاربران اینترنت در محدوده سنی ۲۹-۱۸ سال و در حدود ۳۳% از کاربران اینترنت در محدوده سنی ۴۹-۳۰ سال، از اینستاگرام استفاده می‌کنند.
۶۸% از کاربران اینستاگرام زن و ۳۲% آنها مرد هستند. این موضوع برای کسب و کارهایی که اکثریت مشتری هدف آنها زنان هستند اهمیت بسیاری دارد.
اینستاگرام دارای جایگاهی عالی برای کشف محتوای جدید است. مقالات، ویدئوها، عکس دوستان، زندگی روزانه افراد مشهور (سلبریتی‌ها)، پست‌های مربوط به برند و غیره.
تبلیغات اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد تا کمپین‌هایی متناسب با هر مرحله از قیف تبدیل را انجام دهیم.
با این اعداد، واضح است که تبلیغات اینستاگرام قدرتی است که باید جهت رسیدن به بازار هدف و بهبود اهداف کسب و کار، فروش و آگاهی از برند، مورد توجه قرار گیرد.

تبلیغات در اینستاگرام برای کدامیک از کسب و کارها مناسب می باشد؟

همانطور که قسمت قبل به آن اشاره شد، تبلیغات در اینستاگرام بهترین انتخاب برای مشاغلی است که مخاطبین آنها عموم مردم می باشند و کالاهای مشخصی برای فروش دارند. در حال حاضر بیش از ۸۰% برندهای سراسر جهان، بیشترین استفاده را از اینستاگرام داشته و با استفاده از آن، فروش خود را افزایش داده اند. در زیر به دسته بندی مشاغلی اشاره خواهیم نمود که با استفاده از راه اندازی صفحه تجاری در اینستاگرام و بهره گیری از ابزار فوق العاده قدرتمند تبلیغ در اینستاگرام می توانند برندسازی فوق العاده موثری برای کسب و کار خود نموده و افزایش فروش را به همراه داشته باشند.

 • طلا، جواهر و بدلیجات
 • پوشاک
 • خدمات آرایشی و بهداشتی
 • خدمات لاغری
 • خدمات زیبایی
 • املاک
 • دکوراسیون داخلی و معماری
 • باشگاه های ورزشی
 • فروش محصولات ورزشی
 • فروش محصولات خانگی
 • رستوران ها و کافی شاپ ها
 • محصولات آموزشی
 • و غیره
رسانه‌های مورد استفاده در تبلیغ اینستاگرام

رسانه‌های مورد استفاده در تبلیغ اینستاگرام را می‌توان به سه بخش عمده تقسیم کرد.

پیج‌های مرتبط به کسب و کار

اولین دسته رسانه‌های مورد استفاده در تبلیغ اینستاگرام پیج‌های مرتبط به کسب و کار می‌باشند. این دسته پیج‌ها مخاطبانی دارند که به صورت اتوماتیک توسط پیج دسته بندی شده‌اند و مشخصا به زمینه‌ی کسب و کار شما علاقه دارند. مزایای این نوع پیج‌ها این است که تمام مخاطبان مشتری بالقوه می‌باشند. نقطه ضعف این نوع پیج‌ها این است که عمدتا دنبال کننده‌های زیادی ندارند و تعدادشان هم زیاد نیست.

پیج‌های پر مخاطب

دومین دسته رسانه‌ها برای تبلیغ در اینستاگرام پیج‌هایی می‌باشند که مخاطبان زیادی دارند و به صنعت خاصی وابسته نیستند. این دسته پیج‌ها برای افزایش Engagement و Reach مناسب می‌باشند اما نمی‌توان گفت که تمام مخاطبان مشتری بالقوه هستند. تعداد و تنوع این پیج‌ها بالا است اما امکان تقلبی(Fake) بودن آمار وجود دارد. شرکت دیجیتال مارکتینگ راز با استفاده از نکات دیجیتال مارکتینگ، مناسب‌ترین پیج‌ها برای تبلیغ در اینستاگرام را پیدا کرده و هم اکنون با صدها پیج معتبر همکاری می‌کند.

اینفلوئنسرها

سومین دسته رسانه‌های مناسب تبلیغ در اینستاگرام اینفلوئنسرهایی هستند که به موضوعات خاصی مانند مد و فشن، کافه‌گردی، اتومبیل، بانوان و… می‌پردازند و دنبال کننده‌های زیادی دارند. اینفلوئنسر به آن دسته از کاربران اینستاگرام گفته می‌شود که دنبال کنندگان زیادی داشته و بین گروهی از جامعه محبوبیت دارند.کار با این دسته کاربران مزایای محبوبیت برند و افزایش آگاهی در دسته‌بندی خاص را برای برند به همراه دارد اما هزینه‌ی بالای اینفلوئنسر مارکتینگ این کار را برای برندها تبدیل به ریسک کرده است. ولی باید بدانیم که ممکن است این هزینه در زمانی کوتاه بازگردد و امروزه با حضور یک رابط مناسب بین اینفلوئنسر و برند می‌توان بهترین بهره‌وری را از اینفلوئنسر مارکتینگ داشت. حضور رابط بر این اساس یک نیاز محسوب می‌شود که اینفلوئنسرها نیاز به دانش مارکتینگ یک متخصص دارند و به تنهایی ممکن است محتوای مورد نظر برند را تولید نکنند یا حتی انتشار محتوایی را بر عهده بگیرند که به نوع مخاطبان پیجشان ربطی ندارد.

انواع تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام ۵ نوع تبلیغات ارائه می دهد:

تبلیغات در استوری
تبلیغات تصویری
تبلیغات ویدئویی
تبلیغات کروسل
تبلیغات کالکشن

تبلیغات در شبکه ها نمایش اینترنتی

بستری مناسب و مقرون به صرفه بر روی اینترنت جهت تبلیغات کسب و کار شما، نسبت به سایر شبکه های تلویزیونی رسانه ملی و یا ماهواره ای.

بیشتر بدانید

با توجه هزینه های سنگین شبکه های تلویزیونی سراسری و استانی رسانه ملی و یا شبکه های تلویزیونی ماهواره ای، شاید برخی از کسب و کارها علاقمند باشند جهت تبلیغات کسب و کار خود بر روی شبکه های نمایش اینترنتی و با هزینه کمتر و مقرون به صرفه اقدام نمایند، لذا جهت آشنایی بیشتر با این نوع شبکه های نمایش اینترنتی توضیحاتی در ذیل آورده شده است:

در حال حاضر شش تلویزیون اینترنتی در کشور راه اندازی شده اند که می توان گفت ۲ تا از آنها بیشتر از بقیه فعال هستند یکی از آنها لنز است که به ایرانسل تعلق دارد و دیگری  AIO که متعلق به بانک خصوصی پاسارگاد، از شرکت های بزرگ بازار سرمایه ایران به شمار می رود. تلویزیونی اینترنتی فام، متعلق به شرکت همراه اول و تلویزیون اینترنتی شیما متعلق به صدا و سیما نیز فعالیت های خود را آغاز کرده است. تلویزیون اینترنتی تیوا،‌ اخیرا تبلیغات بیش تری را شروع کرده و فعالیت  هایش گسترده شده است.

تلویزیونی اینترنتی لنز

تلویزیون اینترنتی وابسته به شرکت ایرانسل است که بزرگ ترین اپراتور  داده کشور به شمار می رود. لنز بعضا پخش زنده هم دارد و یک سری سریال و فیلم آرشیوی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. سریال ها و فیلم های شبکه نمایش خانگی و آلبوم های موسیقی هم پخش می کند. طبعا چون مربوط به ایرانسل است، اگر ایرانسلی باشید، تخفیف های  هیجان انگیزی هم به شما تعلق می گیرد.

برای استفاده از فیلم ها و سریال های خارج از پخش برنامه های تلویزیونی می توانید به عنوان کاربر مهمان خرید کنید و وارد شوید. اما برای دیدن پخش زنده برنامه ها باید حتما اشتراک داشته باشید. لنز، شبکه های رادیویی هم  پوشش می دهد

تلویزیون اینترنتی آیو

این یکی ، برای مشترکا  همراه اول، رایتل، پارس آنلاین، فناوا و آسیاتک، امکانات حجم رایگان فراهم کرده است. باران تلگام، شرکت مادر آیو است. آیو، اپلیکیشنی هم برای موبایل دارد که برنامه های زنده تلویزیون را می توانید از آن ببینید. درحقیقت، در حال حاضر، آیو یک VOD محسوب می شود که پخش زنده تلویزیونی هم در دستور کار خود قرار داده است.

تلویزیون هوشمند سامسونگ از طریق اپ آیو در SMART HUB  تلویزیون به صورت مستقیم دسترسی به آیو را برای شما فراهم می کند یا روی آیوباکس یا ست باکس آیو (گیرنده های مخصوص این IPTV) تماشای سرویس آیو ممکن است.

تلویزیون تعاملی تیوا

تلویزیون تعاملی تیوا به تازگی در زیر مجموعه خودش یک شبکه اختصاصی ورزش هم معرفی کرده  است. با خرید بسته های اشتراک تیوا، از ترافیک رایگان اپراتورهای منتخب می توانید استفاده کنید که نامشان در سایت تیوا درج شده است. پارس آنلاین، آسیاتک، های وب، پیشگامان و داده پردازی فن آوا، نرم افزار موبایل تیوا هم این امکان را در اختیارتان می گذارد تا هر جا هستید برنامه مورد علاقه تان را تماشا و دنبال کنید. دارای مجوز رسمی از صدا و سیما است.

این نرم افزار، برای سیستم عامل های اندروید و IOS  طراحی شده است تا هر گوشی همراه که دارید بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. دسترسی آنلاین با موبایل با تبلت به محتوای تصویری تیوا از این طریق بسیار سریع و آسان خواهد بود. می توانید با استفاده از گیرنده تیوا سرویس این IPTV را به راحتی روی تلویزیون در دسترس داشته باشید. جست و جو در منوهای سرویس و انتخاب برنامه مورد علاقه تان با استفاده از ریموت کنترل هوشمند، کار ساده ای است.

تلویزیون  اینترنتی به سیما

تازه شروع به فعالیت کرده است. در تلویزیون تعاملی به سیما، نه تنها می توانید همه شبکه ها و برنامه های تلویزیونی  را به صورت آنلاین و زنده تماشا کنید، بلکه به آرشیو هفت روزه تلویزیون هم در حقیقت دسترسی دارید و می توانید برنامه های آرشیوی یک هفته گذشته را هم مرور کنید. اگر نمی توانید برنامه آخر شب و یا روزهای آینده را تماشا کنید، می توانید با زدن دکمه ضبط، از به سیما درخواست کنید که آن برنامه را برای شما ضبط کند تا هر وقت شبانه روز خواستید آن را تماشا کنید.

تلویزیون اینترنتی شیما

شرح کار تلویزیون اینترنتی شما را معاونت فنی و مهندسی شرکت مخابرات استان تهران که این IPTV متعلق به آن است  داده  است. از آنجا که مخابرات به  توسعه پورت های پر سرعت اینترنت، برنامه های بسیاری  برای استفاده  از این ظرفیت ها در دستور کار دارد، IPTV برای شروع در دو منطقه ۲ و ۸ تهران فعال شده است. یعنی هر جایی که پیش شماره آن ها با ۸۸ یا ۲۲  آغاز می شود. خدماتی چون LIVE TV، ویدیوی درخواستی، تایم شیفت و گیم ، سرویس های در حال ارائه این  شبکه هستند و سرویس های پرداخت ، روزنامه الکترونیکی، اطلاعات هواشناسی، ترافیک، زیارت و سیاحت از راه دور از جمله برنامه های مورد نظر روی تلویزیون اینترنتی تعاملی شیما در آینده خواهد بود.

تلویزیون اینترنتی فام

متعلق به شرکت گسترش سامانه های هوشمند آسمان اپراتور، ارائه دهنده سرویس های IPTV و OTT در ایران است که موفق به همکاری و دریافت نمایندگی از سازمان صدا و سیما برای ارائه خدمات تلویزیون مبتنی بر پروتکل اینترنتی شده است. با استفاده از سرویس پخش زنده فام می توانید محتوای مورد نظر خود را به صورت زنده مشاهده و حتی آن را STOP/PLAY کنید و حتی به عقب برگردانید.

کلیه شبکه های استانی و سراسری قابل دریافت است و حتی آرشیو برنامه های روزانه با دسته بندی مناسب ثبت می شود. هم چنین با استفاده از سرویس فام شما می توانید همایش یا کنفرانس موردنظر خود را به صرف هزینه و زمان بسیار کم، بدون طی مسافت طولانی به صورت زنده مشاهده و حتی گواهی شرکت در کنفرانس را نیز کسب کنید. کنار همه این ها،  یک فضای  کلود (CLOUD) هم برای ذخیره سازی محتوای مورد نظر شما در اختیار خواهید داشت.

تبلیغات بر روی بیلبورد ها

تصویری جذاب بر روی تابلوی بزرگی که در فضای خارجی، محیط مناسبی برای تبلیغات کسب و کارها در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر بدانید

در تبلیغات محیطی، ابعاد رسانه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است و از این رو بیلبوردهای بزرگ و نمایشگرهای شهری همواره به‌ عنوان اثربخش‌ترین رسانه‌های تبلیغاتی شناخته می‌شوند. این رسانه‌ها، به راحتی در معرض دید افراد قرار می‌گیرند و پیام تبلیغاتی مورد نظر را به مخاطبین منتقل می‌کنند.

از طرف دیگر، قرار دادن آگهی بر روی بیلبوردها و نمایشگرهای بزرگ تبلیغاتی باعث می‌شود تا افرادی که در وسایل نقلیه عمومی یا شخصی حضور دارند نیز در حین حرکت در معرض این آگهی‌ها قرار بگیرند. جالب اینجاست که بر خلاف بسیاری از شیوه‌های تبلیغات، در تبلیغات محیطی و به‌ ویژه بیلبوردی، آگهی شما در ۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته، جلوی دید مخاطبین قرار دارد. تمامی این موارد دست‌به‌دست هم داده‌اند تا تابلوهای بزرگ‌ تبلیغاتی، به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای نمایش آگهی تبدیل شوند.

امروزه ، مردم بیشترین زمان خود را در خارج از خانه سپری می کنند، بنابرای تبلیغات در فضای باز امکان دسترسی به مصرف کنندگان بیشتری را فراهم می کند و اما این نوع تبلیغات حتما مزایایی دارد که بدان توجه می شود.

شرکت ها اغلب به دنبال یافتن روش های جدید برای تبلیغ محصولات و خدمات خود هستند. روش های تبلیغاتی موثر در بین انواع مختلف کسب و کار و صنایع، متفاوت است. بنابراین تنها یک راه درست وجود دارد.

یکی از این روش ها استفاده از تبلیغات بیلبوردی است که در نوع خود بی نظیر است اما به طبع مانند همه ی تبلیغات دیگر مزایا و معایبی در این روش وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

مزیت های بیلبورد:

بدون دعوت

برخلاف دیگر رسانه های تبلیغاتی، در بیلبورد و تبلیغات محیطی نیاز نیست کسی را دعوت کنیم تا بدان توجه کند و یا مانند شبکه های اگر دوست نداشتند آنرا ترک کنند. چراکه بیلبورد به عنوان بخشی از محیط است و افراد هیچگونه کنترلی بر روی آن ندارند و مدت زمانی هرچند کوتاه برآن نگاه می کنند.

دون رقیب

بیلبورد، به تنهایی در فضای باز ایستاده است و مجبور نیست با رقبای خود در استفاده از آن رقابت کند. کاملا رسا و بزرگ و آشکار است و تنها نیاز آن خلاق بودن در طرح است که تمایل مصرف کننده و بیننده را نسبت به آن افزایش دهد.

بالاترین بازگشت سرمایه

تحقیقات نشان دهنده این است که بیلبورد و تبلیغات محیطی دارای بازده بسیار بالایی هستند و هزینه و بودجه ی اختصاص داده شده به آن بیشترین بازگشت سرمایه را به ارمغان می آورد.

فراوانی مخاطب

بیلبورد یک پلت فرم بازاریابی کسب و کارها است و مخاطبان زیادی را مورد هدف قرار می دهد. این نوع ابزار تبلیغاتی کاملا عمومی است و در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد، فراموش نکنید افراد مسن به اندازه ی جوانان از دیگر رسانه ها، مخصوصا رسانه های دیجیتال استفاده نمی کنند اما بیلبورد در دید همگان قراردارد.

تاثیرگذاری مطلوب بر خرید

۷۰% قصد خریدها، در بیرون از مراکز خرید انجام می شود بدین معنی که مصرف کننده ابتدا تبلیغ را در فضای باز می بیند و سپس به دنبال آن رفته و محصول و یا خدمت را استفاده می کند.

عدم مزاحمت

برخلاف دیگر رسانه ها، بیلبورد از نظر مردم جز تبلیغات مزاحم نیست و روح و روان افراد را عذاب نمی دهد (همانند پیام های مکرر شبکه های اجتماعی و یا رادیو و تلویزیون)، تقریبا ۶۳% مردم نظرشان این است که این نوع تبلیغات، جز مزاحم های مطلوب زندگیشان به شمار می آید.

کمپین های تبلیغاتی ۳۶۰ درجه

کمپین های تبلیغاتی ۳۶۰ درجه کل چرخه خرید را پوشش می دهد، از کشف محصول و برند تا خرید و تکرار خرید مشتری …

بیشتر بدانید

تا حالا برایتان پیش آمده که با روشن کردن تلویزیون، تبلیغی را ببینید که پیش از این در راه منزل تبلیغ آن برند را بر روی بیلبورد دیده باشید و با روشن کردن کامپیوتر شخصی و جستجو در صفحات اینترنت برای انجام کارهای روزانه در صفحات گوناگون مجدداً با تبلیغ همان برند مواجه شده باشید؟ هر جایی که بروید در فضای آنلاین و آفلاین با تبلیغات این برند مواجه می شوید. چنین موردی نمود واقعی یک کمپین ۳۶۰ درجه (۳۶۰ Marketing Campaign) است.

کمپین ۳۶۰ درجه چیست؟

ایجاد تجربه d 360 درجه در مورد هم افزایی در پیام رسانی است. در کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی ۳۶۰ درجه تلاش می شود پیام تبلیغاتی برند از طریق بسترهای مختلف به دست مخاطبین هدف برسد، مهم نیست مشتریان کجا باشند از طریق تبلیغات پرینتی، تبلیغات در مغازه، تبلیغات دیجیتال و شبکه های اجتماعی ارتباط با برند را تجربه می کنند.

کمپین بازاریابی۳۶۰ درجه کل چرخه خرید را پوشش می دهد، از کشف محصول و برند تا خرید و تکرار خرید مشتری. در این روش بازاریابی تمام رسانه ها از جمله تلویزیون، موبایل، رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی به صورت یکپارچه و بر اساس استراتژی های برند مورد استفاده قرار می گیرند. برند در تمام نقاط دسترسی و ارتباطی مصرف کننده به نمایش در می آید.

کمپین های بازاریابی ۳۶۰ درجه موفق، پیام اصلی که مخاطبان به آن علاقه مند هستند را در نظر می گیرند و بررسی می کنند و مخاطبان ترجیح می دهند این پیام را به چه شکل دریافت کنند، سپس تمام ارتباطات و استراتژی های بازاریابی بر اساس برقراری ارتباط موثر با مخاطبان لحاظ می شود.

در تبلیغات ۳۶۰ درجه مشتریان از طریق بستر های مختلف با پیام برند مواجه میشوند، این عامل سبب میشود پیام به یادماندنی ترباشد.

برگزاری ایونت ها

برگزاری رویداد، راه هوشمندانه‌ای برای جذب مشتری جدید و تشکر از مشتری‌های قبلی است. این به شما کمک می‌کنند که راحت‌تر به هدف خود برسید …

بیشتر بدانید
ایونت چیست؟

ایونت ترجمه کلمه انگلیسی Event بوده و در اصل معنی ایونت معادل رویداد، پیشامد و اتفاق است و از دید بازاریابی یکی از اجزای راهبردی بازاریابی سازمان شناخته میشود برگزاری یک ایونت میتواند راهی باشد برای جلب نظرات مشتریان جدید و ایجاد ارتباط با آنها تا از آن طریق محصولات و خدمات را بتوان معرفی نمود.

اما از آنجا که در فرهنگ رسانه ای کشور ما از کلمه رویداد بیشتر به معنای اتفاق ، پیشامد غیر منتظره ، حادثه و…. که بیشتر بار منفی و نگرانی را به مخاطب منتقل می کند استفاده میشود استقبال عموم مردم به کلمه ایونت بدلیل نداشتن بار منفی بسیار بیشتر شده است از طرف دیگر در حوزه بازاریابی و علوم مدیریت هم کلمه ایونت مارکتینگ یک کلمه بسیار جا افتاده مثل کلمه برند می باشد .

بسیاری از اشخاصی که کسب‌وکار های کوچکی دارند و در حال تلاش برای توسعه آن هستند ، دوست دارند تا ایونت کوچکی برای کسب و کار خود برگزار کنند اما نمی‌‌دانند باید از کجا شروع کنند. برگزاری ایونت می‌تواند یک ایده‌ی فوق‌العاده برای آن‌هایی باشد که می‌خواهند فورا اسم‌شان بر سر زبان‌ها جاری شود. اگر شما برای انجام این‌کار هیجان‌زده هستید و اما نمی‌دانید چه کارهای باید انجام دهید؟ ما به شما برای شروع راه‌حل‌هایی نشان می‌دهیم.

چه ضیافت شام برای بهترین مشتری‌هایتان باشد، چه کنفرانس یا ورکشاپی برای مدیران مرتبط با حیطهٔ فعالیت شما، یا همایش رونمایی از کتاب کودکان جدیدی در کتابفروشی شما، یا فقط یک مهمانی برای قدردانی از مشتریان‌تان باشد، برپایی یک رویداد راهی بسیار مناسب برای جلب توجه مشتریان جدید، تحکیم ارتباط با مشتریان قبلی و مطرح کردن کسب و کار است.

بسته بندی هدایا

هدایای تبلیغاتی یک شیوه تبلیغاتی منحصر به فرد، با ایجاد حسی نیک در مخاطب، برند شما را به شکلی هرچه خوشایندتر به مشتریان معرفی خواهد کرد.

بیشتر بدانید
تاثیر هدایای تبلیغاتی بر برندینگ 

امروزه استفاده از شیوه‌های تبلیغاتی برای توسعه کسب‌و‌کار، به یکی از عوامل غیر قابل چشم پوشی تبدیل شده است. در این راستا هدایای تبلیغاتی به عنوان یکی از پرکاربردترین گزینه‌ها، نقش پر رنگی در توسعه برند و تجارت ایفا می‌کند. این شیوه تبلیغاتی منحصر به فرد، با ایجاد حسی نیک در مخاطب، برند شما را به شکلی هرچه خوشایندتر به مشتریان معرفی خواهد کرد.

آگاهی به هزینه‌بر بودن تبلیغات بر کسی پوشیده نیست، اما این میزان هزینه در هر روش متفاوت خواهد بود. هدایای تبلیغاتی از سایر گزینه‌ها هزینه کمتری خواهد داشت و علاوه بر آن با تاثیر بیشتر ارزش خود را دوبرابر می‌کند. همچنین ماندگاری به نسبت بالاتر این شیوه بازاریابی، شانس معرفی برند به افراد بیشتری را به ارمغان خواهد آورد. حتی با این کار، هدایا می‌توانند جایگزین مناسب‌تری برای کارت ویزیت باشند، که بسیار مقرون به صرفه و ماندگارتر نیز خواهند بود.

همچنین هدایای تبلیغاتی باعث ایجاد وفاداری در مشتریان می شوند. در واقع با دادن هدیه، خاطره‌ای خوش در ذهن مشتری و مخاطب ایجاد می‌شود و این حس نیک، باعث تضمین نسبی وفاداری مشتریان می‌شود. این اتفاق حتی برای هدایای ارزان قیمت هم صدق می‌کند و الزامی نیست که با هدایای تبلیغاتی خاص به این اطمینان دست پیدا کرد.

یک خودکار تبلیغاتی و یا یک ست هدیه چرم، به خوبی می‌تواند به دل مشتریان بنشیند. در حالی که حتی برخی از انواع دیگر تبلیغات گاهی باعث آزردگی خاطر خواهند شد. چنانچه برای بار اول قصد دارید که از هدیه تبلیغاتی بهره ببرید، بهتر است که کمی با مفهوم آن بیشتر آشنا شوید.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی
 • شناخت برند شما از طریق هدیه تبلیغاتی
 • ماندگاری برند شما در ذهن مخاطب
 • انتقال یک حس خوب و مثبت به مخاطب

طراحی وب سایت

 وب سایت رکن اساسی دیجیتال مارکتینگ بوده و به عنوان یک رسانه اختصاصی در کسب و کار، می تواند نقش آفرینی ویژه در تبلیغات داشته باشد.

بیشتر بدانید

مزایای داشتن وب‌سایت :

 

فراگیری اینترنت

مهمترین دلیلی که به داشتن وب سایت ضرورت می‌بخشد، فراگیر بودن اینترنت است. امروزه بیشتر افراد ترجیح میدهند بجای تحمل ترافیک و اتلاف کردن زمان، در منزل راحت بنشینند و به خرید بپردازند.
مردم اولین جایی که به دنبال خدمات شما می گردند، در اینترنت است. اگر آنها شما را در آنجا پیدا نکنند، قطعا رقبای شما را خواهند یافت.

فروشگاهی بدون محدودیت زمانی

با داشتن وب سایت در ۲۴ ساعت شبانه‌روز، ۷روز هفته در کنار مشتری هستید. در واقع وب سایت شما نماینده‌ی شماست حتی در ساعت‌هایی که شما در حال استراحت هستید وب سایت شما در حال معرفی خدمات و محصولات شما به مشتری است.

رفتن به فراتر از مرز

مگر در شهر شما چند نفر هستند که با کسب و کار شما آشنایی دارند؟ در ایران و جهان چطور؟ میلیاردها انسان در سراسر جهان بخشی از زمان خود را در اینترنت میگذرانند. تصور کنید شما کسب و کارتان را برای این جامعه آماری راه اندازی کرده اید بنابراین مشتریانی از سراسر ایران یا حتی فراتر از مرزها خواهید داشت.

صرفه جویی در هزینه‌های راه اندازی

همیشه برای راه‌اندازی یک فروشگاه هزینه‌های بسیار زیادی از جمله هزینه‌ی اجاره یا خرید مکان فروشگاه، هزینه‌ی تجهیزات، حقوق کارکنان و… گریبان‌گیر افراد است. در تجارت الکترونیک شما فقط به یک طراحی سایت ارزان و حرفه ای نیاز دارید تا دیگر متحمل هیچ‌ کدام از هزینه‌های ذکر شده نشوید.

ارائه نمونه کار

در سایت خود تمام محصولات و خدمات خود را معرفی کنید و بدون هیچ هزینه و محدودیتی آنها را به‌ روز رسانی کنید. مشتریان هربار برای دیدن هر محصول نیاز به مراجعه حضوری ندارند و میتوانند بصورت آنلاین عکس و ویدیو محصول را ببینند.

بازاریابی اینترنتی

به جای صرف کردن هزینه‌های بالا برای تبلیغات و بازاریابی کافیست وب سایت خود را بهبود ببخشید تا گوگل شبانه‌روز برای شما مشتری بیاورد! با انجام برخی فعالیت‌ها در زمینه‌ی خدمات سئو سایت با کمترین هزینه در بستر وب برای خود بازاریابی اینترنتی نمایید.

برقراری ارتباط با مشتری

در دنیای وب مشتریان به راحتی نظر خود را راجع به هر محصولی ارائه میدهند و نظراتشان را در قالب انتقاد و پیشنهاد برای شما میفرستند. شما نیز میتوانید سلیقه‌ی مشتریان خود را بشناسید و برای جذب مشتری بیشتر گام بردارید.

برندسازی

با داشتن وب سایت میتوانید خدمات خود را در بستر اینترنت به هزاران مشتری معرفی و برای خود شهرت و اعتبار کسب کنید و اعتبار تجارت خود را بالا ببرید. این‌گونه کسب و کار شما در هر مکانی که اینترنت وجود دارد دیده میشود.

مشتریان هدفمند

احتمال اینکه بازدیدکنندگان وب سایت شما به مشتری تبدیل شوند بسیار زیاد است چرا که آنها محصول و خدماتی را در اینترنت جست‌و‌‌جو کرده‌اند که به آن نیاز دارند و گوگل سایت شما را به آنها پیشنهاد داده است.
پس اگر وب سایت شما طراحی هوشمندانه داشته باشد (فروشنده‌ی توانایی باشد) قطعا آن محصول توسط این بازدیدکننده خریداری خواهد شد.

کسب در آمد جانبی

با داشتن وب سایت میتوانید علاوه بر معرفی خدمات خود درآمدهای جانبی دیگری مثل درآمد از طریق تبلیغات نیز داشته باشید.

طراحی اپلیکیشن

تلفن های هوشمند راه کسب در آمد و ارتباط با مشتریان و کاربران را به طور کلی تغییر داده اند و آنها را به یک دستیار همه کاره تبدیل کرده است.

بیشتر بدانید

مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل در کسب و کار:

معرفی حرفه ای برند

یکی از تکنیک های فروش خوب این است که نام برند شما تبدیل به نامی آشنا برای مشتریان باشد و آنها این نام را به خاطر بسپارند. اولین قدم در جذب مشتری و مهم ترین استراتژی تبلیغات در فاز اول، معرفی حرفه ای برند است. اپلیکیشن موبایل یکی از حرفه ای ترین و تخصصی ترین روش های آگاه سازی برند است. با استفاده از اپلیکیشن شما می توانید ویترین فروشگاه خود را به راحتی در تلفن همراه مشتری خود به اشتراک گذاشته و او را با تک تک محصولات خود و ویژگی های آنها آشنا سازید. نکته جالب توجه این است که وقتی مشتری به طور مداوم لوگوی شما را روی صفحه موبایل خود ببیند، نام برند شما در خاطر او ثبت خواهد شد.

بازاریابی مستقیم و حرفه ای

اپلیکیشن ها امکانات جالبی را در اختیار شما قرار می دهند، به طور مثال کاربر شما می تواند جدیدترین طرح های تخفیفاتی شما را در نوار اعلان تلفن همراه خود ببیند و همین نوتیفیکیشن موجب شود تا او وارد صفحه اپ شود و از جزئیات تخفیف با خبر شده و اقدام به خرید نماید اپلیکیشن این امکان را می دهد که هر مشتری بازاریاب برند شما شده و کارانه خود را به صورت اعتبار دریافت نماید و این یکی از بهترین شیوه های بازاریابی است.

برقرای ارتباط نزدیک با مشتری

محصولات جدید رسید، ۲۰ درصد تخفیف ویژه برای سه روز، مشتری گرامی تولدتان مبارک، به دو نفر نیروی کاری با تجربه نیازمندیم و … . اینها چند نمونه از پیام هایی است که شما با استفاده از اپلیکیشن می توانید برای تعداد بسیاری از کاربران خود ارسال کنید و ارتباط تان را با آنها نزدیک تر کنید. صرف نظر از اینکه چه محصول یا خدماتی عرضه میکنید، مشتریانتان باید راهی برای ارتباط با شما داشته باشند. این ارتباط نزدیک موبایلی یکی از بهترین و تاثیر گذارترین شیوه های بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ است.

دسته بندی مشتریان و قدردانی ویژه از طلائی ها

به وسیله اپلیکیشن موبایل میتوانید مشتریان خود را دسته بندی کنید. این دسته بندی می تواند بر اساس سواق خرید، جنسیت، سن و سال آنها و … صورت پذیرد. با استفاده از این ویژگی ارزشمند می توانید تبلیغات خود را هدفمند کنید. از مشتریان طلائی خود که بیشترین خرید را از شما داشته اند قدردانی کنید و آنالیز خوبی از محصولات خود، میزان فروش و رفتار مشتریان تان بدست آورید.

پیشی گرفتن از رقبا

قطعا مشتریان روی کسب و کار هایی که هزینه طراحی اپلیکیشن را پرداخت کرده اند، حساب دیگری باز می کنند. به هر حال نگاه آنها این گونه است که کسب و کاری که برای تبلیغات و برندینگ خود هزینه کرده است آینده روشنی خواهد داشت. با توجه به اینکه تعداد کسب و کارهایی که در حال حاضر دارای اپ موبایل هستند زیاد نیست، داشتن اپلیکیشن برای کسب و کار شما مزیت بزرگی به حساب می آید.

ایجاد باشگاه مشتریان و وفادارسازی مشتری

یکی از بهترین مزیت های داشتن اپلیکیشن موبایل این است که می توانید باشگاه مشتریان خود را بسازید و از طریق آن بانک اطلاعات کاملی از مشتریان خود در اختیار داشته باشید. با استفاده از شماره همراه مشتریان، تبلیغات پیامکی داشته باشید. با استفاده از ایمیل آنها، تبلیغات ایمیلی داشته باشید و در هر لحظه ارتباط خود را با آنها حفظ کنید. می توانید هدیه ویژه تولد به مشتریان خود بدهید و اعتماد آنها را نسبت به برند خود کسب نمایید. می توانید تخفیف ویژه خود را فقط برای مشتریان طلایی خود اعمال کرده و هزاران ایده تبلیغاتی جالب دیگر داشته باشید. می توانید فروش اینترنتی داشته باشید و به مشتریان خود امکان داشتن یک خرید آسان و راحت را هدیه کنید.

با اپلیکیشن چند برابر بیشتر دیده خواهید شد

در مقالات قبلی به آمار جهانی استفاده مردم از گوشی های هوشمند اشاره کردیم و گفتیم که ایرانی ها از متوسط جهانی هم بیشتر از موبایل استفاده می کنند. این آمار برای شیوه های نوین بازاریابی دیجیتال خیره کننده است. طراحی اپلیکیشن موبایل این امکان را می دهد تا تبلبغات شما نیز در مقابل چشم تعداد کثیر کاربران مویایل به نمایش گذاشته شود و به زبانی ساده شما چند برابر بیشتر دیده شوید.

ارائه وب هاستینگ و ثبت دامنه

سرویسی است که در آن سرور یا هاست، فضایی را در اختیار شما قرار می­‌دهد تا بتوانید اطلاعات مورد نظر خود از جمله عکس و … را در آن ذخیره ­کنید. 

بیشتر بدانید

با دانستن تفاوت‌های دامین و میزبانی (یا همان دامنه و هاست) برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی وب سایت خود را به‌درستی آغاز خواهید کرد.

دامنه چیست؟

دامنه یا آدرس وب سایت شما در دنیای اینترنت، از دو بخش اصلی تشکیل شده‌است: نام دامنه و پسوند آن. نام دامنه بستگی زیادی به سلیقه شما و محتوای وب سایت دارد. همان‌طور که گفته شد، این نام می‌تواند متشکل از اعداد، حروف و یا هردوی آن‌ها باشد. نام دامنه با “.” از پسوند آن جدا می‌شود. پسوندها در دو دسته‌ی اصلی بین‌المللی و ملی طبقه‌بندی می‌شوند که انتخاب پسوند مناسب نیز متاثر از حوزه فعالیت وب سایت و نظر شخصی شما خواهد بود. مثلا com. نمونه‌ای از پسوند بین‌المللی و ir. نمونه‌ای از پسوند ملی ایران است.حال که با مفهوم دامنه چیست آشنا شدید در امتداد مقاله به بررسی هاست چیست خواهیم پرداخت.

فراموش نکنید که هر وب سایت نیاز به یک دامنه منحصر به فرد دارد. لذا امکان ثبت دامنه اینترنتی که قبلا ثبت شده و تحت مالکیت دیگری باشد را نخواهید داشت. دامنه‌ها از طریق آدرس IP برگرفته از “Internet Protocol Address” به میزبانی وب شما متصل می‌شوند. هر هاست با یک آدرس IP در دنیای اینترنت شناخته می‌شود. آدرس IP ها از طریق سرویسی به نام DNS یا Domain Name System که مقدار آن از طرف شرکت هاستینگ به شما اعلام خواهد شد، روی دامنه شما تعریف می‌شوند.

سرویس هاست چیست و چگونه کار می‌کند؟

هاست یا همان میزبانی وب محلی است که اطلاعات وب سایت شما بر روی آن قرار می‌گیرد تا کاربران از طریق ارتباط با آن، امکان مشاهده وب سایت را داشته باشند. در واقع اطلاعات شما می‌بایست بر روی دستگاهی قرار بگیرد که ۲۴ ساعته و به‌طور مداوم به اینترنت متصل باشد و کاربران در هر لحظه از شبانه‌روز بتوانند در فضای اینترنت، وب سایت شما را مشاهده کنند از این رو اطلاعات هاست را بررسی کنید. به این دستگاه سرور گفته می‌شود. میزبانی‌های وب ممکن است اشتراکی یا اختصاصی باشند. بسته به سایتی که طراحی خواهید کرد و امکاناتی که این سایت نیاز خواهد داشت، نوع میزبانی خود را انتخاب می‌کنید. هم‌چنین سرور مورد نظر شما ممکن است در داخل کشور یا خارج از آن باشد. با توجه به طیف مخاطبان خود که در داخل یا خارج از کشور هستند، محل سرور را انتخاب خواهید کرد.امیدواریم اکنون با مفهوم وب هاستینگ چیست آشنا شده باشید.

با تهیه یک میزبانی، بسته به نوع آن، ابزار دسترسی به فضای این میزبانی از طریق شرکت هاستینگ به شما ارائه می‌گردد. همچنین رکوردهای DNS از طرف شرکت هاستینگ به شما اعلام می‌شود تا پس از بارگذاری اطلاعات وب سایت بر روی میزبانی و تعریف آدرس دامنه وب سایت در آن، DNS ها را بر روی دامنه تنظیم نمایید. در این مرحله با وارد شدن آدرس دامنه شما در مرورگر، کاربران به وب سایت شما هدایت خواهند شد.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی، مهم ‌ترین عنصر کمپین‌ های تبلیغاتی به شمار می ‌رود و در نمود بیلبوردها، مجلات، پوسترها و تیزرها، نقشی حیاتی ایفا می کند.

بیشتر بدانید

اهمیت عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی چیست ؟

وقتی با یک تبلیغ مواجه می شوید، اولین چیزی که به آن توجه می کنید چیست ؟ آیا متن نوشته شده داخل تبلیغ است ؟ پاسخ شما احتمالا نه می باشد. چرا که طبق بررسی های صورت گرفته، اغلب مردم، اولین چیزی که در یک تبلیغ به آن توجه می کنند، تصاویر آن است. هرچقدر این تصاویر قوی تر و بهتر باشند، مردم بیشتر ترغیب می شوند تا آن تبلیغ را مطالعه کنند. استفاده از گرافیک، مانند تصاویر عکاسی شده در تبلیغات، می تواند شانس دیده شدن آن توسط مشتریان را به شدت افزایش دهد.

اگر به طور خلاصه بخواهیم عکاسی تبلیغاتی را معرفی کنیم، باید بگوییم که عکاسی تبلیغاتی، عکسی است که از محصولات یا خدمات شما گرفته می شود. این عکس ها نه تنها باید بسیار با کیفیت و جذاب باشند، بلکه باید جالب و چشم نواز هم باشند. آنها نه تنها باعث می شوند که مصرف کنندگان متوجه یک تبلیغ شوند، بلکه باید باعث شوند که مصرف کنندگان، به خرید آن محصولات یا خدمات ترغیب شوند.

چند روش وجود دارد که می توان از خدمات یا محصولات برای تبلیغات عکس گرفت که این مسئله، بهتر است با نظر عکاس صورت بگیرد. ممکن است عکاس ترجیح بدهد عکس محصولات پس زمینه روشن و خالی داشته باشد. یا برای افزودن علاقه بصری و تشدید حس کنجکاوی مصرف کنندگان، پیشنهاد کند که در موقعیت ها یا مناطق غیر معمول عکاسی کند.

لازم به ذکر است که عکس گرفتن از خدمات، عموما دشوارتر از محصولات است. در واقع هنگام عکاسی از محصولات، شما یک کالایی را دارید که می توانید با پس زمینه ها و رنگ های مختلف از آن تصویر برداری کنید. ولی برای عکس گرفتن از خدمات، دیگر بحث کالا مطرح نیست و شما قرار است از یک فعالیت یا نیاز روزمره عکاسی کنید. عموم عکاسان ترجیح می دهند برای عکاسی از خدمات یا سرویس ها، یک تصویر از ملزومات سرویس یا خدمت را تصویربرداری نمایند و سپس زندگی بدون آن سرویس یا خدمت را به تصویر بکشند. همچنین بسیاری از عکاسان، ترجیح می دهند در کنار این خدمات، از متخصصانی که در آن حوزه نیز فعالیت می کنند عکاسی کنند.

عکس های تبلیغاتی اغلب در تبلیغات فیزیکی چاپی مانند مجله ها، کاتالوگ ها، بروشور ها و … استفاده می شوند. همچنین ممکن است در تبلیغات آنلاین، بیلبوردها، تلویزیون و … نمایش داده شوند.

عکاس تبلیغاتی دقیقا باید چه کاری انجام دهد ؟

برای اینکه عکاس تبلیغاتی، بتواند قوی ترین کارهای خودش را به شما ارائه دهد، باید ذهن او را در مورد کسب و کار، فعالیت ها و نوع تبلیغ هایتان روشن کنید. عکاس باید بداند که چه سبک عکسی مورد توجه شما است و این عکس ها قرار است چه پیامی را به مخاطبان انتقال دهند. پس از آن که عکاس به خوبی نیاز شما را در این رابطه درک کرد، آن زمان است که می تواند عکاسی را شروع کند.

هنگامی که عکاس درک کرد که دقیقا باید چه چیزی را به تصویر بکشد، آن موقع است که می تواند یک سناریوی قوی برای عکاسی تبلیغاتی ترتیب دهد. بسته به سبک تبلیغات و نوع محصولات و کالاها، ممکن است عکاسی در فضای بیرون انجام شود و یا شاید نیاز باشد در یک فضای بسته و داخلی تصویربرداری ها صورت بگیرد. ممکن است نیاز باشد محصولات و خدمات بدون حضور مدل های انسانی صورت بگیرد و گاهی اوقات هم نیاز است که یک مدل انسانی در تصویر حضور داشته باشد تا ذهن مخاطب را بیشتر درگیر خود کند.

هنگامی که همه چیز راه اندازی و آماده شد، عکاس اقدام به عکس برداری از محصولات می کند. ممکن است نیاز باشید از یک محصول چندین عکس در زوایای مختلف گرفته شود، که در نهایت از تعدادی از آنها استفاده شود، زیرا بسیاری از آنها نواقصی دارند که قابل استفاده برای تبلیغات نیستند.

کارهای پس از تولید و روتوش عکس نیز اغلب در پروپوزالی که عکاس به شما ارائه می دهد، گنجانده می شود. به عنوان مثال، برخی از عکس ها ممکن است نیاز به برش، ویرایش و تغییرات دیگری داشته باشند. همچنین ممکن است برخی از عکسها نیاز به جلوه های ویژه ی افراطی تری داشته باشند که به واسطه نرم افزارها انجام می شود.

بطور مثال در تبلیغاتی که برای نوشیدنی با طعم سیب است، ممکن است عکاس تبلیغاتی به جای اینکه به یک عکس از بطری نوشیدنی اکتفا کند، با قراردادن دیجیتالی هسته سیب در مرکز بطری و سایر جلوه های ویژه در اطراف آن، تصویر جالبی ایجاد کند که علاوه بر زیبایی تصویر، طعم تازه سیب را هم به تصویر بکشد.

 

تبلیغات در وب سایت های پربازدید

تبلیغات در اینترنت و وب سایت ها یکی از موثرترین، اقتصادی و پربازده ترین نوع تبلیغات شناخته شده در سرتاسر دنیاست.

بیشتر بدانید
تبلیغات بنری

در این نوع از تبلیغات آنلاین هر سایت پربازدید تعدادی جایگاه برای تبلیغات در نظر گرفته و آن‌ها را با ارقام ثابت برای مدت زمانی محدود به متقاضیان اجاره می‌دهد. هر برند بر حسب نیاز خود یا کمپین تبلیغاتی که در حال اجرا دارد می‌تواند هزینه‌ی جایگاهی را پرداخت کرده و آگهی خود را در معرض دید مخاطبین قرار دهد. این سبک از تبلیغات یکی ازمحبوب‌ترین و متداول‌ترین نوع تبلیغات بین برندهاست.

نحوه کار در این نوع تبلیغات آنلاین (تبلیغات دیجیتال) بدین صورت است که شرکت‎‌هایی وجود داشته که طرف قرارداد سایت‌های پربازدید و مطرح بوده و وظیفه اجاره این جایگاه‌ها را دارند. وقتی شما از یکی از این شرکت‌ها جایگاه یا پکیجی را خریداری کنید تبلیغات شما در تمام سایت‌های طرف قرارداد بر اساس نوع خرید شما نمایش داده می‌شود.

کیفیت خدمات ارائه شده و سایت‌های تحت پوشش موضوعات مهمی است که انتخاب ارائه دهنده سرویس تبلیغات بنری را سخت خواهد کرد. امروزه به دلیل حجم بالای تبلیغات بنری، این نوع از آگهی‌ها بیشتر جهت آگاهی از برند (Brand Awarness) یا آگاهی از محصولات جدید استفاده می‌شود و همین حجم از تبلیغات باعث آزار مخاطبین و کم شدن اثرگذاری این‌گونه از تبلیغات شده است.

عدم شناخت درست فضای دیجیتال توسط شرکت‌ها باعث شده تا تصور شود که تبلیغات بنری در سایت‌های پرمخاطب مشابه همان بیلبورد‌های موجود در بزرگراه‌ها است. همین تفکر اشتباه سبب حجوم برندها به داشتن این نوع از تبلیغات شده و این عامل خود باعث به‌وجود آمدن حجم زیادی از تبلیغات آنلاین در گوشه و کنار سایت‌ها بدون توجه به حقوق مخاطب و مسائل مرتبط با تجربه کاربری یا UX شده‌است.

به همین دلیل مخاطب با تعداد زیادی از آگهی‌های غیرمرتبط رو‌به‌رو شده که علاقه‌ای به دیدن آن‌ها نداشته و فقط برای سفارش‌دهنده‌ی آن آگهی تحمیل هزینه مازاد است و بازدهی نخواهد داشت. هزینه ای که با صرف آن در بخش دیگری از دیجیتال مارکتینگ به‌راحتی می‌توان بازگشت سرمایه و اثربخشی بیشتری را انتظار داشت.

تبلیغات کلیکی

دومین مدل تبلیغات آنلاین را تبلیغات ppc می‌گوییم. تبلیغات ppc (مخفف کلمه pay per click یعنی پرداخت به ازای کلیک)، یک مدل تبلیغاتی است که توسط گوگل ایجاد شد و در حال حاضر در دنیا و در شرکت های ایرانی، بسیاری از تبلیغات از این طریق انجام می‌شود. این نوع خاص از تبلیغات می‌تواند اثربخشی به نسبت بالاتری نسبت به تبلیغات بنری ایجاد کند ولی باید بررسی و تحلیل شده تا میزان اثربخشی آن به نسبت تبلیغات بنری در یک کمپین خاص تعیین شود.

در این نوع تبلیغات آنلاین بودجه خاصی در نظر می گیرید و تا زمانی که آن بودجه وجود دارد تبلیغات شما نمایش داده می‌شود. تفاوت این نوع تبلیغات با تبلیغات بنری این است که در تبلیغات بنری شما به ازای تبلیغات با مدت زمان مشخص در سایتی خاص مبلغی را پرداخت می‌کنید. دیگر میزان ورودی شما و تعداد کلیکی که دریافت کرده‌اید اهمیت ندارد اما در تبلیغات کلیکی با هر کلیک مبلغی از بودجه مشخص شما کم می‌شود و تا زمانی که آن مبلغ تمام نشده آگهی شما در معرض نمایش قرار می‌گیرد. این نوع تبلیغات بهینه‌تر از‌ تبلیغات بنری است.

تبلیغات در آپارات

یک پلت فرم ویدیو مارکتینگ جهت برقراری ارتباط با مخاطبان و بازاریابی محصولات و خدمات از طریق نمایش محتوای ویدیویی است.

بیشتر بدانید

انواع سرویس های آپارات:

سرویس پخش تضمینی ویدیو

این نوع تبلیغ ویدیویی در ابتدای ویدیوهای آپارات قرار گرفته و به همین دلیل برای تیزرهای تبلیغاتی کمتر از ۶۰ ثانیه بسیار مناسب خواهد بود. دکمه Skip از ثانیه ۶ ام ویدیو فعال شده و کاربر تنها بعد از مشاهده ۵ ثانیه از ویدیوی تبلیغاتی شما قادر به رد کردن یا Skip کردن ویدیو خواهد بود.

در تیزر تبلیغاتی شما قبل از ویدئوهای سایت آپارات پخش و زمان ۶ثانیه از تیزر شما بصورت قطعی مشاهده خواهد شد همچنین تیزر تبلیغاتی شما می‌تواند تا ۵۹ ثانیه زمان داشته باشد که کاربران سایت آپارات درصورت تمایل تا انتهای تیزر تبلیغاتی را مشاهده نمایند. (ما توصیه می‌کنیم از تیزرهای کمتر از ۳۰ثانیه استفاده نمایید)

تیزر تبلیغاتی به ۳روش در آپارات منتشر می‌شود: ۱- پخش ساده و عمومی ۲- پخش با فیلتر دسته بندی ۳- پخش با فیلتر موقعیت جغرافیایی

 1. پخش ساده یا عمومی : در این حالت تیزر تبلیغاتی شما قبل از تمام ویدیوهای آپارات بصورت عمومی پخش می‌شود و دسته بندی و موقعیت جغرافیایی اهمیت ندارد.
 2. پخش با فیلتر دسته بندی : همانطور که می‌دانید ویدیوهای سایت آپارات دارای دسته بندی مشخص هستند. در این روش تبلیغاتی شما می‌توانید تیزر تبلیغاتی خود را قبل از ویدیوهای دسته بندی مورد نظر خود پخش نمایید. بعنوان مثال شما می‌توانید تیزر تبلیغاتی خود را قبل از تمام ویدیوهایی که در دسته بندی آرایشگری و زیبایی قرار دارند پخش نمایید.
 3. پخش با فیلتر موقعیت جغرافیایی : شما می‌توانید تیزر تلیغاتی خود را قبل از ویدئوهایی منتشر کنید که افرادی با موقعیت جغرافیایی مدنظر خودتان در حال تماشای آن ویدیوها هستند تبلیغات ویدیویی شما را ببینند.
 4. یک حالت ویژه نیز وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید فیلتر تلفیقی از دسته بندی و موقعیت جغرافیایی بصورت همزمان استفاده نمایید.

 بعنوان مثال : شما مشخص می‌نمایید که تیزر تبلیغاتی شما توسط کاربران استان تهران که ویدیوهای دسته بندی پزشکی را مشاهده می‌کنند، دیده شود.

 باتوجه به اینکه کمپین تبلیغات ویدیویی شما به چه هدفی ایجاد شده است، شما میتوانید یکی از ۴روش بالا را جهت نمایش تیزر تبلیغاتی خود انتخاب نمایید.

سرویس افزایش بازدید ویدیو

این نوع تبلیغ ویدیویی برای تیزرهای تبلیغاتی بیشتر از ۶۰ ثانیه بسیار مناسب خواهد بود و می تواند بازدید ویدیوی شما را تا ۱۰ هزار مرتبه افزایش دهد. افزایش بازدید آپارت با نمایش ویدیو‌های شما در صفحات پربازدید و مرتبط با موضوع ویدیو، کمک می‌کند تا بازدید و در نتیجه تعداد دنبال کنندگان شما در زمان مورد نظر شما به مقدار بازدید دلخواه برسد!

تبلیغات بنری آپارات

این مدل از تبلیغات در آپارات در قالب بنرهای کنار ویدیوها نمایش داده می شود و تبلیغ شما را در معرض دید ۳۶ میلیون کاربر قرار میدهد. نرخ کلیک در این بنرها به دلیل رتبه اول در بین سایت های ایرانی، محدودیت فضای تبلیغاتی، و همچنین نظارت کیفی بر محتوای تبلیغاتی بسیار بالاتر از میانگین نرخ کلیک در دیگر فضاهای تبلیغاتی در فضای دیجیتال است.

ارسال پیامک های هوشمند

نوعی بازاریابی مقرون به صرفه و همچنین تکنیکی است که از پیام ‌رسانی متنی برای انتشار پیام ‌های تبلیغاتی استفاده می‌کند.

بیشتر بدانید
چرا باید از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

تبلیغات پیامکی نوعی بازاریابی و همچنین تکنیکی است که از پیام ‌رسانی متنی برای انتشار پیام ‌های تبلیغاتی استفاده می‌کند.برای دریافت موارد خاص پیغام متنی، به روز رسانی محصول و یا اطلاعات بیشتر، معمولا نیاز است که مشتریان با فرستادن پیام اولیه وارد سیستم خودکار شوند.

زمانی که کد ارسال شد، شماره تلفن مشتری توسط نرم ‌افزار بازاریابی ذخیره می‌شود. پاسخ تایید معمولا به عنوان رسید برای انتخاب در نظر گرفته می‌شود.

به طور کلی، هدف تبلیغات پیامکی ایجاد یک پایگاه‌ داده از مشترکین برای افزایش خدمات مشتری است. هنگام اجرای تاکتیک‌ های بازاریابی، پیام ‌های متنی روشی ایده ‌آل برای مطلع کردن افراد بدون نیاز به استفاده از برنامه‌ های کاربردی است.

اطلاع ‌رسانی به مشتریان

علاوه بر اطلاع ‌رسانی به مشتریان در مورد معاملات آتی، می‌تواند یک راه عالی برای ارسال reminders برای رویداد های آینده و تعامل با مشتریان با رای دادن و نظرات آن ‌ها باشد.

در حقیقت، برای حداقل ۶۰ % از مصرف کنندگان، تبلیغات پیامکی به سایر خدمات بازاریابی ایمیلی و دیگر خدمات ترجیح داده می‌شود. بسیاری از پلتفرم های تحویل پیامکی، امکان تقسیم ‌بندی آسان و مدیریت را فراهم می‌کنند.

همچنین  در مقایسه با روش‌ های دیگر توزیع ارزان‌تر است و آن را به یک راه‌ حل سیار مقرون ‌به‌ صرفه تبدیل میکند.به خاطر داشته باشید که در عین حال، تبلیغات پیامکی همانند بازاریابی حضوری نیست.

بازخورد سریع از مشتریان

تحقیقات نشان می‌دهد که ۳۱ درصد از مصرف کنندگان به یک نظرسنجی از طریق گوشی هوشمند پاسخ می‌دهند. برند ها می‌توانند از طریق تبلیغات پیامکی این عمل را انجام دهند و نتایج خوبی دریافت کنند. متوسط زمان واکنش کم‌تر از شش دقیقه است.

بازخورد مشتری اطلاعات ارزشمندی برای کسب و کار ها است. این داده ‌ها به شرکت برای بهبود محصولات خود کمک می‌کند. بازخورد مشتری همچنین به شرکت در مورد روند های بازار و کسب درک بهتر از آنچه که مشتریان دوست دارند و دوست ندارند، کمک می‌کند.

کنترل فوری

تبلیغات پیامکی معمولا در عرض چند ثانیه تحویل داده می‌شوند. میانگین زمان تحویل تبلیغات پیامکی برای اغلب حامل ‌های تلفن همراه کم‌تر از ۱۰ ثانیه است. برند ها می‌توانند پیام ‌های حساس به زمان را فورا تحویل دهند.

تبلیغات پیامکی نشان می‌دهد که ۶۲ درصد از کاربران گوشی‌ های هوشمند بلافاصله پس از بیدار شدن تلفن خود را چک می‌کنند.

نرخ تبدیل بالا

سامانه با نرخ تبدیل بسیار بالایی برخوردار است. کاربران تلفن همراه به تماس ‌های تلفنی در پیام‌ های متنی بیش از هر کانال بازاریابی دیگر واکنش نشان می‌دهند. تایم وارنر از اس ام اس برای بالا بردن مجموعه صورت‌ حساب تا ۴۹ درصد استفاده کرده ‌است و Kiehl بیش از ۷۳ درصد از مشتریان خود را در نتیجه دریافت هشدار های محصول تبلیغات پیامکی مشاهده کرده ‌است.

دلیل این که سرعت تبدیل در تبلیغات پیامکی بالاتر است سادگی پیام بازاریابی است. پیغام‌ های متنی کوتاه هستند، آن‌ها لینک ‌های زیادی را شامل نمی‌شوند و با انبوهی از تصاویر درگیر نمیشوند.

مزایای بازاریابی پیامکی

تبلیغات پیامکی یکی از سریع ‌ترین کانال‌ های موجود است؛ با نرخ خوانش ۹۷ % در عرض ۱۵ دقیقه، می‌توانید مطمئن باشید که پیام‌ های شما تقریبا بلافاصله خوانده خواهند شد. ۴۵ درصد از کمپین های پیام ‌کوتاه، بازدهی بالایی را تولید می‌کنند و هنگامی که با سایر کانال ‌های محبوب مانند ایمیل و رسانه‌ های اجتماعی ترکیب می‌شوند، به بیش از ۵۰ درصد می ‌رسد.

تبلیغات پیامکی موثر

در سال ۲۰۱۸ کانال ‌های بازاریابی بیشتری نسبت به قبل وجود داشت، بنابراین انتخاب روش درست برای کسب ‌و کار شما می‌تواند مشکل باشد. روش ‌های سنتی مانند چاپ و تلویزیون با هزینه های بالایی مواجه بود. ارسال SMS به صورت آنلاین تبدیل به یکی از موثر ترین سیستم ‌های بازاریابی به دلیل نرخ‌ های آزاد ۹۸ %، تبدیل بالا و توانایی بالا، در مقایسه با کانال‌ های دیگر شده ‌است.

مقرون ‌به‌ صرفه بودن هزینه تبلیغات پیامکی

نه تنها یک تبلیغات پیامکی پیامکی مقرون ‌به ‌صرفه است، بلکه شما بازگشت سرمایه ‌گذاری از SMS پیامکی را شاهد خواهید بود. در حالی که تنها چند ریال به ازای هر پیام پرداخت میکنید.

اگر افزایش فروش و بهبود ارتباط با مشتریان در فهرست شما قرار داشته باشد، SMS پیامکی یک ابزار کوچک و در عین حال قدرتمند و بازاریابی است که نباید نادیده گرفته شود.

SMS پیامکی یک کانال بازاریابی است، که بیشتر شبیه بازاریابی ایمیلی است، که به شرکت ‌ها اجازه می‌دهد تا با پیام‌ های بازاریابی از طریق تبلیغات پیامکی و یا بیشتر شناخته‌شده، پیام‌های متنی را ارسال کنند.

 

تبلیغات در شبکه های رسانه ملی

اعتماد بیشتر مخاطب به شبکه های تلویزیون باعث شده تبلیغ در این رسانه موتور محرک هر نوع کسب و کاری و با هر سطح مخاطبی به حساب بیاید.

بیشتر بدانید
تبلیغات تلویزیونی چیست؟

تبلیغات تلویزیونی نوعی از برنامه های تلویزیونی است که در ازای دریافت مقدار مشخصی پول از سفارش دهنده ی آن و با محتوایی تبلیغاتی درمورد یک خدمت یا محصول ساخته می شود تا پیام مورد نظر را به مخاطبان آن شبکه ی تلویزیونی ارائه دهد. تبلیغات تلویزیونی بخش عمده و اصلی درآمد شبکه های تلوزیونی است و این نوع برنامه ها تقریبا از همان آغاز به وجود آمدن تلویزیون وجود داشته است. نوع تبلیغات، قیمت، نحوه ی نمایش تبلیغات و … همگی به سیاست های تلوزیون و شبکه ی نمایش دهنده بستگی دارد و با توجه به قوانین هر کشوری این شرایط هم می تواند متفاوت باشد مثلا تبلیغات سیاسی در تلویزیون در بعضی کشور ها امری ساده است در حالی که همین تبلیغات در کشور های دیگر کاملا ممنوع است یا تا حدی محدود است.

برای نمایش تبلیغات تلویزیونی باید دو مرحله اصلی طی شود. در مرحله اول باید با توجه به استاندارد ها و قوانین آگهی مورد نظر ساخته شود و در مرحله دوم نسبت به پخش این آگهی از طریق مناسب آن و در زمان صحیح اقدام شود.

چرا تبلیغات تلویزیونی؟

تبلیغات تلویزیونی جزو تبلیغات بالاخطی رده‌‎بندی می‌‎شوند که به واسطه ارتباط بصری که با مخاطب برقرار می‎‌کنند، نرخ تاثیرگذاری بالایی را به خود اختصاص داده است. البته بحث هزینه‌‎های جاری برای رزرو تبلیغات تلویزیونی یک طرف و موضوع ساخت حرفه‎‌ای تبلیغات یک طرف دیگر است.
مخاطبان این روزها در تشخیص یک تبلیغ حرفه‌‎ای یا آماتور استاد شده‌اند که این موضوع تاثیر مستقیمی در تاثیرپذیری آن‌ها دارد. هرچند هزینه نهایی یک تبلیغ تلویزیونی با توجه به معیارهای خاصی از جمله زمان پخش تبلیغ، شبکه‎ مورد نظر برای تبلیغ، پخش در زمان‌‎های استراتژیک و… تغییر پیدا می‌‎کند اما کیفیت ساخت و طراحی همیشه زیر ذره‎‌بین بیننده قرار می‌‎گیرد.
از آنجا مخاطبان تلویزیون منحصر به قشر خاصی نیست، تبلیغ در این رسانه می‌‎تواند موتور محرک هر نوع کسب و کاری با هر متقاضی به حساب بیاید. همین گستردگی سخاوتمندانه، تلویزیون را به یک پایگاه سودمند برای تبلیغ تبدیل کرده است.

سفارش تبلیغات در صدا و سیما

برخلاف بسیاری از شبکه های تلویزیونی در سراسر دنیا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بخشی برای دریافت سفارش شما و ساخت تبلیغ آگهی ندارد. درواقع اگر تمایل به پخش آگهی خود از طریق تلوزیون ایران دارید باید از طریق آژانس های تبلیغاتی مورد تایید صدا و سیما اقدام کنید. آژانس های تبلیغاتی نقش واسطه بین شما و صدا و سیما را ایفا می کنند به این شکل که پس از دریافت سفارش شما و مراحل کار بر روی آگهی را آغاز می کنند و بعد از تهیه آگهی جهت پخش آن در تلویزیون اقدام می کنند.

 هزینه تبلیغات در تلویزیون ملی:

فاکتورهای متنوعی در تعیین قیمت تبلیغات در این رسانه پرطرفدار جمعی تاثیرگذار است از جمله:

زمان پخش تبلیغ در ساعات پربیننده
پخش در شبکه ملی یا استانی
پخش بین برنامه‌های جذاب مثل فینال جام جهانی
مدت زمان آگهی
و…
البته هزینه‌‎ای که یک آگهی بر دوش شما می‌‎گذارد، تنها هزینه‌‎ای نیست که برای تبلیغات تلویزیونی لازم است، بلکه حساب ساخت و تدوین آگهی توسط آژانس های تبلیغاتی یک سر دیگر ماجراست. انتخاب یک آژانس تبلیغاتی همه فن حریف و حرفه‌‎ای در سرخط اولویت‎‌های خود قرار دهید.
به طور کلی یک آژانس تبلیغاتی خوب، وظیفه مدیریت، برنامه ریزی، توسعه و اجرای برنامه تبلیغاتی کسب و کار شما را بر عهده می‌‎گیرد که استثناعا در این مقاله، تبلیغات تبویزیونی با مخاطب چند میلیونی مدنظر است.

 مزایای تبلیغات تلویزیونی:

  خلاقیت

تلویزیون بیشترین خلاقیت را در اختیار سازنده تبلیغ قرار می دهد، تا پیام خود را بخوبی منتقل کند. با دوربین فیلمبرداری می توانید بیننده را به هر جایی برده و تصاویر دلخواه را نمایش دهید. مثلا می توانید بیننده را به داخل کارخانه خود برده و کیفیت تولید را به او نشان دهید.

 اعتبار

تبلیغات در تلویزیون بلافاصله به محصول یا خدمات اعتبار خاصی می بخشد. محصولی که در تلویزیون تبلیغ می شود از محصولات رقبا متمایز می شود و در ذهن مشتری از جایگاه بهتری برخوردار می شود.

 تماشاگران علاقه مند تلویزیون

با اینکه بسیاری از بینندگان تلویزیون هیچ علاقه ای به تماشای تبلیغات تلویزیونی ندارند، ولی روزانه ساعتها در معرض این تبلیغات هستند. آیا شخصی را می شناسید که روزانه چند ساعت تلویزیون تماشا کند و تبلیغات مختلف را ندیده باشد؟
انتخاب آسان بازار هدف

با تبلیغات تلویزیونی در زمان مناسب، براحتی می توانید بازار هدف مورد نظر را انتخاب کنید. اگر محصول شما مختص کودکان است ، مسلما با پخش تبلیغ در برنامه کودک به مشتریان موردنظر دسترسی خواهید داشت. اگر محصول شما مربوط به آشپزخانه است، این تبلیغ می تواند در بین برنامه های مورد علاقه خانمها مانند آموزش آشپزی پخش شود.

 نتایج سریع

تبلیغات تلوزیونی بلافاصله تاثیر خود را نشان می دهد. اگر در تبلیغ، از حراجی ویژه صحبت می کنید ، پس از یکساعت می توانید منتظر مراجعه مشتریان به فروشگاه باشید. در بازی فوتبال تیم ایران با کره ، آقای خیابانی یکساعت قبل از آغاز بازی اعلام کرد که ورزشگاه خالی است و از مردم خواست تا به ورزشگاه آزادی بیایند. در آغاز بازی ورزشگاه تقریبا پر شده بود! بله این قدرت تبلیغات تلویزیونی است.

 ضریب نفوذ بالا

تبلیغات روزنامه و مجلات نمی توانند براحتی در دوردست ترین نقاط کشور نفوذ کنند. ولی تلویزیون ضریب نفوذ بسیار بالایی دارد و از نظر محدوده جغرافیایی، محدودیتی ندارد.

 افزایش فروش فروشگاهی

آمار نشان داده است که مشتریان در هنگام خرید از فروشگاه ، معمولا بهترین گزینه ها را نمی خرند. بلکه آن محصولاتی را می خرند که با آنها آشنا هستند. تبلیغات تلویزیونی نقش مهمی در آشنا ساختن مشتری با محصول دارد.

  نرخ بالای تاثیر گذاری و کارایی تبلیغات تلویزیونی در بازار‌های مالی

با توجه به تمامی موارد گفته شده نمی‌توان از اثر تبلیغات تلویزیونی بر مخاطب چشم پوشی کرد زیرا مخاطبین امروزه زمان زیادی را صرف تماشا کردن تلویزیون می کنند و همین موضوع باعث می شود تا اثر گذاری تبلیغاتی تلویزیون به طرز عجیبی افزایش پیدا کند و مخاطبین بیشتری تحت تاثیر این تبلیغات قرار گیرند.

با توجه به تحقیقات انجام شده در صنعت پیشگامان آگهی تلویزیون به عنوان ابزاری انتخاب شد که دارای بالاترین کارایی در دستیابی به فروش بالاتر است! در واقع اثر تبلیغات تلویزیونی بر مخاطب باعث شده است تا ترکیبی از تلویزیون و دیگر ابزار‌های دیجیتال به عنوان بهترین بازار تبلیغاتی شناخته شود!

در نتیجه به این نکته توجه کنید که اگر می‌خواهید در سال جاری هزینه‌هایی را صرف تبلیغات کنید و قصد افزایش هزینه‌های تبلیغاتی را دارید با توجه به اثرگذاری تبلیغاتی تلویزیونی بر روی تصمیمات مخاطبین توصیه می‌شود که این هزینه را در تلویزیون مصرف کنید زیرا باعث ماندگاری طولانی‌تری در ذهن مخاطبین خواهد شد!

اگر سعی کنید تا با استفاده از اثر تبلیغات تلویزیونی بر مخاطب احساسات و عقلانیت آن‌ها را به چالش بکشید در نتیجه می‌توانید شاهد این باشید که محتوای صوتی و تصویری در کنار هم می‌تواند به صورت اثبات شده‌ای بر روی نتایج و سود آوری تبلیغات اثر گذار باشد.

تبلیغات در روزنامه ها و مجلات

کسب‌وکارها در مقطعی از زمان، به تبلیغات در مجلات و روزنامه‌ها نیاز دارند. آنها رایج‌ترین رسانه تبلیغاتی برای کسب‌وکارهای کوچک بشمار می‌روند.

بیشتر بدانید
مجله

صنعت مجله در جهان، دستخوش تحولات شگرفی شده است و این تغییرات در تمامی ابعاد این صنعت رخنه کرده است. در عین حال که ماهیت یک مجله کماکان ثابت است و بدون تغییر مانده است، اما صنعتی که از مجله حمایت می‌کند و به آن حیات می‌بخشد همواره سیال و جاری است. رشد تبلیغات در مجله‌ها، تنوع محتوایی آنها و سایر پیشرفتهایی که به دست می‌آید حاکی از این محیط در حال تغییر است. مجله به عنوان یک رسانه ارتباطی مؤثر از اهمیت به‌سزایی برای تبلیغات برخوردار است.

روزنامه

روزنامه رسانه‌ای است که اطلاعات را روزانه و بهنگام در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد. ورود روزنامه‌های رنگی به عرصه مطبوعات، نوید بزرگی برای شرکتهایی بوده از روزنامه، به عنوان رسانه عمده تبلیغی خود استفاده می‌کنند. امکان عرضه تبلیغ، آن هم با استفاده از طرحها و رنگهای مختلف رفته رفته روزنامه را به عنوان یک ابزار قدرتمند تبلیغی تبدیل کرده است.

تقریبا تمامی کسب‌وکارها در مقطعی از زمان، به تبلیغات در مجلات و روزنامه‌ها نیاز دارند. مخصوصا روزنامه‌ها رایج‌ترین رسانه تبلیغاتی برای کسب‌وکارهای کوچک بشمار می‌روند. روزنامه‌ها و مجلات هنوز هم بسیار رایج هستند و در رسانه‌ها، بیش از بقیه در دسترس هستند. پس یکی از بهترین گزینه‌ها برای تبلیغ، روزنامه‌ها و مجلاتی محلی هستند.

مزایای تبلیغات در روزنامه‌ها و مجلات

پوشش گسترده

روزنامه‌ها و مجلات معمولا تیراژ بالایی دارند و به‌ راحتی در دسترس هستند. بسیاری از مردم و همچنین صاحبان کسب‌وکار، روزانه روزنامه می‌خوانند. با تبلیغ در روزنامه به راحتی می‌توانید به مشتریان دسترسی پیدا کنید.

 انعطاف‌پذیری

در تبلیغات روزنامه‌ای، به راحتی می‌توانید بخواهید که تبلیغ شما در روز خاصی از هفته چاپ شود. ابعاد تبلیغ قابل تغییر است و در بسیاری از موارد نیازی به ارسال طرح ندارید و می‌توانید با تلفن، متن موردنظر را بخوانید تا بقیه کارها را مسئولان بخش آگهی انجام دهند.

 نتایج سریع 

با تبلیغ در روزنامه و مجله می‌توانید سریع‌ترین نتایج ممکن را به دست آورید. از ساعات اولیه توزیع روزنامه و مجله، تماس‌ها آغاز می‌گردند. معمولا غالب تماس‌ها در روز اول چاپ، انجام می‌شوند و سپس در چند روز تماس‌ها متوقف می‌شوند.

 قیمت معقول

هزینه دیده شدن آگهی در روزنامه‌ها و مجلات بسیار پایین است. بنابراین با صرف هزینه‌ای معقول می‌توانید محصول یا خدمات خود را به افراد زیادی معرفی نمایید. مثلا اگر یک تبلیغ ۱۰۰۰۰ تومانی توسط ۱۰۰۰۰۰ نفر دیده شود، هزینه دیده شدن ۱ ریال به ازای هر نفر خواهد شد که نسبت به سایر رسانه های محیطی بسیار ارزان‌تر است.

 قطع ارتباط با فناوری

قبلا به این موضوع اشاره کردیم که ما به تکنولوژی اعتیاد داریم، اما به جدا شدن و دل کندن هم عادت داریم. هنگامی که ارتباط ما از دنیای دیجیتال و مجازی قطع شود، تمایل داریم که رسانه‌های چاپی را به عنوان سرگرمی و تعامل انتخاب کنیم.

 انعطاف پذیری

تبلیغات چاپی به شما اجازه می‌دهند مخاطبانتان را هدف قرار دهید. می‌توانید بخش‌هایی از روزنامه یا مجله را که مخاطبانتان بیشتر می‌خوانند انتخاب کنید یا تصمیم بگیرید که تبلیغات شما در مجلات تخصصی ارائه شود یا مقالاتی که به مکان‌های خاص جغرافیایی اختصاص دارند. حتی می‌توانید مشخص کنید آگهی‌تان در روزنامه چهارشنبه چاپ شود یا شنبه.

فراتر از این، چاپ به شما اجازه می‌دهد تا با ارائه تبلیغات تمام صفحه، نیم صفحه یا هر اندازه دیگر، کمپین های خودرا متناسب با بودجه خود تنظیم کنید. و در نهایت، تبلیغ در محصولات چاپی به این معنی است که برای فضای تبلیغی خود با یک انسان کار می‌کنید نه با یک الگوریتم.

 به اقدام منجر می‌شوند

طبق گزارش‌ها، ۶۵ درصد از خوانندگان محصولات چاپی، معمولا پس از مشاهده‌ی آگهی، اقدامات خاصی را انجام می‌دهند. به عنوان مثال، افرادی که تبلیغی را از یک فروشگاه موادغذایی مشاهده کردند، احتمال خرید آنان ۶ برابر بیشتر از میانگین فروش آن محصول شد.

تماس از شما

مشاوره تبلیغات با ما

 

اگر برای کسب و کار خود تبلیغات مختلفی را تجربه کرده‌اید و به نتیجه‌ای نرسیده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم یک بار با کارشناسان
گروه تبلیغاتی سانا تماس بگیرید.